کامپوزیت ونیر

فهرست

یکی از روش هایی که امروزه در اصلاح طرح لبخند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران بسیاری را مخصوصا در بین جوانان پیدا کرده است کامپوزیت ونیر می باشد، در بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد کامپوزیت ونیر با بهترین برند و با استفاده از با تجربه ترین کادر پزشکی انجام می گیرد، و لبخند زیبایی را در بیماران به ارمغان آورده می شود . با بکارگیری کامپوزیت ونیر می توانید به طور دائم و ماندگار لبخندی منحصر به فرد داشته باشید .

کامپوزیت ونیر
کامپوزیت ونیر

افرادی که از بدرنگی، بدشکلی و فاصله باز میان دندان های خود بسیار ناراضی می باشند و این امر باعث کاهش اعتماد بنفس آن ها گردیده است، کامپوزیت ونیر گزینه بسیار مناسبی می باشد . در اجتماع، ارتباطات انسانی و موفقیت های شغلی زبان بدن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند در نتیجه یک لبخند زیبا و دلنشین می تواند بسیار حائز اهمیت باشد با کامپوزیت ونیر و اصلاح فرم و رنگ دندان ها می توانید لبخند بسیار زیبایی داشته باشید .

کامپوزیت های ونیر از مواد مستحکمی ساخته شده اند که بروی دندان ها فیکس می شوند و بدرنگی و فرم دندان را اصلاح می نماید یکی از مزیت هایی که این روش دارد این است که دندان تراشی داده نمی شود و مستقیما بروی دندان قرار می گیرد ، کامپوزیت های ونیر ماندگاری طولانی مدتی دارند و با حداقل دستکاری بروی دندان ها قرار داده می شوند .

مزیت های کامپوزیت ونیر

از مزیت های این روش می توان به نتراشیدن دندان ها اشاره کرد به همین علت دندان در این روش بسیار کمتر آسیب می بیند

ماندگاری طولانی مدت ، در صورتی که بدلیل رعایت نکردن مراقبت های لازم کامپوزیت دچار شکستگی و پریدگی جزئی شد به راحتی می توان آن را همانند قبل ترمیم کرد .

از مزایای دیگر کامپوزیت ونیر می توان به تنوع رنگ آن اشاره کرد ، با توجه به نظر بیمار و مشاوره های دندانپزشک زیبایی میتوان بهترین رنگ را انتخاب کرد .

کاندیدای مناسب کامپوزیت ونیر

افرادی که دندان های نامرتب و بدرنگی دارند، کاندیدای بسیار مناسبی برای کامپوزیت ونیر می باشند، موارد لب پریدگی و شکستگی دندان به راحتی با بکارگیری کامپوزیت ونیر برطرف می شود . افرادی که با مشکل فضای باز میان دندان ها مواجه هستند می توانند برای رفع مشکل خود اقدام به انجام کامپوزیت ونیر نمایند و فرم زیبایی را در دندان های خود ایجاد نمایند .

تفاوت کامپوزیت ونیر با لمینت دندان

یک تفاوت عمده بین این دو روش اصلاح طرح لبخند وجود دارد، موادی که در لمینت دندان سرامیکی مورد استفاده قرار می گیرد با کامپوزیت ونیر تفاوت دارد و در لمینت دندان تراش داده می شود در صورتی که همانطور که گفته شد تراشیدگی در کامپوزیت دندان صورت نمی گیرد .

کامپوزیت-ونیر

روش  کار در کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر یکی از روش های درمانی و زیبایی ،در حوزه دندانپزشکی است که  توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است . از آنجا که در طی درمان با کامپوزیت ونیر نیاز به قالبگیری ،لابراتور و طی شدن مدت زمان مشخص نیست  ،در نتیجه بسیاری از افراد  این روش درمان را انتخاب می کنند .

موادی که در طی کامپوزیت دندان استفاده می شود ،خمیری شکل است و دندانپزشک  این ماده خمیری شکل را  بر روی سطح خارجی دندان ها قرار می دهد و به آن ها فرم می دهد ،لازم است برای خشک و سخت شدن این ماده بر روی سطح دندان  از تابش نور با طول موج معینی استفاده شود .

این روش نسبت به سایر روش های درمانی و زیبایی  از مزیت هایی برخوردار است ،از جمله این مزیت ها شامل :

در طی کامپوزیت دندان ها نیاز به تراشیدن دندان ها نمی باشد ،در نتیجه دندان های خود فرد سالم می مانند .

این روش درمان برخلاف لمینیت دندان برای ساخت و قالب گیری نیاز به لابراتور ندارد  و تنها در یک جلسه بر روی دندان های فرد قرار  می گیرد  .

در طی کامپوزیت ونیر لایه ای بسیار نازک  بر روی دندان قرار می گیرد ،از آنجا که این لایه بسیار نازک است ، برای طبیعی شدن دندان ها نیاز نیست تا سطح بیرونی دندان ها تراش داده شوند .

متاسفانه افرادی که به هر دلیل دندان های زیبا ندارند ،دچار کاهش سطح اعتماد به نفس می شوند .امروزه راهکار ها و روش های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند  و زیبایی دندان ها وجود دارد که می توان از هر کدام از این روش ها با توجه به شرایط فرد استفاده کرد .

بیشتر افراد  که تصمیم به کامپوزیت دارند ،این سوال  را در ذهن خود دارند که  کامپوزیت ونیر بهتر است یا لمینیت دندان ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت  تمام روش هایی که در حوزه دندانپزشکی زیبایی استفاده می شوند ،شامل مزایایی هستند ،در کلینیک دندانپزشکی دردیس قبل از انتخاب روش کار  تمام وضعیت دندان ها مورد بررسی قرار می گیرد  و بهترین روش درمان  پیشنهاد می گردد .

برخی از نمونه کارهای کلینیک دندانپزشکی دردیس:
شما می توانید برای مشاوره و درمان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
٢٢١ ۴۰ ٢٢١ ده خط

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button