هزینه جرم گیری دندان

فهرست

هزینه جرم گیری دندان

جرم رسوبی است که بر اثر بزاق دهان بر روی دندان‏ها و لثه ایجاد می‏شود و یک از عواملی که باعث ایجاد بوی بد دهان و تغییر رنگ و سلامت دندان ها می شود جرم دندان است. با استفاده از تکنولوژی های مدرنی اقدام به جرم گیری دندان می‏نمایند. در ابتدا می‏توان با مسواک زدن و نخ دندان جرم را از روی دندان‏ها زدود ولی با گذشت زمان برای رفع آن نیاز به جرم گیری دندان می‏باشد.

جرم-گیری-دندان

روش های انجام جرم گیری دندان

  • ابزار دستی

برای پاک کردن رسوبات بزرگ بالای خط لثه و جرم‏های دندانی زیر لثه از ابزار دستی استفاده می‏شود، اگر برای جرم‏گیری زیر لثه از قلم های جرمگیری مکانیکی استفاده شود ممکن است به بافت ها آسیب وارد کنند.

  • اولتراسونیک

قلم جرم‏گیری اولتراسونیک با استفاده از ارتعاشات صوتی رسوبات سخت شده را از سطح دندان‏ها جدا می‏کند. با استفاده از امواج ضربه‏ای یا شوکی سلول‏های باکتری‏ها را از بین می‏برد.

   پولیش

دندانپزشک توسط یک ابزار دستی پس از صاف شدن دندان‏ها، آن‏ها را صیقل می‏دهد که این ابزار دارای یک سر لاستیکی فنجانی شکل است و درون این سر فنجانی شکل، خمیر پروفیلاکسی که ماده ای شبیه خمیردندان است، قرار می‏گیرد و با حرکت چرخشی سر دستگاه، دندان ها را تمیز و براق می‏کند.

  فلوراید

برای جرم‏گیری همچنین می‏توان در بخش نهایی از فلوراید استفاده کرد. روش درمانی توسط فلوراید برای استفاده‏ی موضعی این ماده در سطح دندان است و بر روی ابزار کوچک و انعطاف پذیری قرار می‏گیرد و به مدت 30 ثانیه بر روی دندان قرار داده می شود. پس از گذشت این زمان، فرد محتویات دهان خود را تا حد ممکن درون اجکتور بزاق تخلیه می‏کند.

عوارض جرم‏گیری دندان

بر اساس عقیده‏ ی برخی از پزشکان جرم‏گیری مضر است ولی برخی دیگر بر این عقیده هستند که با رعایت نکات لازم این کار خطری برای دندان‏ها ندارد. به هر حال نتیجه‏ گیری کلی در این مورد وجود ندارد.

بر خلاف تصور برخی از مردم که جرم‏گیری را برای دندان مضر می‏دانند برداشتن مواد خشن و پلاک میکروبی از سطح دندان به سلامت لثه‌ها نیز کمک می‌کند.

روش‏های جرم‏گیری اگرچه پرخطر نیستند ولی دندان‏پزشک ممکن است برای جلوگیری از ایجاد عفونت پس از جرم گیری دندان از فیبرهای آنتی بیوتیک بر روی لثه به مدت یک هفته پس از عمل استفاده کند.

کلینیک دندانپزشکی دردیس تمام خدمات مربوط به دندانپزشکی زیبایی را انجام می دهد :
شما می توانید برای مشاوره و درمان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
٢٢١ ۴۰ ٢٢١ ده خط

هزینه جرم گیری

هزینه جرم گیری دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • روش فن آوری مورد استفاده در درمان، 2- تعداد جلسات مورد نیاز

 

سفید کردن دندان‌ها یا بیلیچینگ

به مرور زمان عوامل بسیاری باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‏شود و با استفاده از سفید کردن دندان‌ها یا بیلیچینگ بدرنگی‏ها و رنگدانه‌هایی که باعث تغییر رنگ دندان شده اند، برطرف می‌کند.

بیلیچینگ مطبی

با استفاده از وسایل و تجهیزات مختلف در یک الی دو جلسه انجام می‏شود. برای بیمارانی که وقت کافی ندارند و مایلند درمان خود را به طور کامل به دندانپزشک واگذار نمایند، مناسب می‏باشد.

عوارض بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان عوارض جانبی جدی ندارد. شایع‏ترین مشکل بروز حساسیت موقت در دندان‏ها است که می‏تواند با استفاده از خمیردندان مخصوص دندان‏های حساس رفع شود. سوزش خفیف لثه نیز از دیگر عوارض رایج است. اثر مواد بلیچینگ بر جنین ناشناخته است. بنابراین زنان باردار از انجام این عمل منع شده‏اند.

تفاوت بلیچینگ و جرم گیری

بلیچینگ و جرم‏گیری هر دو باعث روشن‏تر شدن رنگ دندان‏ها می‏شوند ولی نوع سفید کردن و میزان آن متفاوت است.

در جرم‏گیری، جرم‏های روی دندان‏ها و رنگدانه‏ های خارجی از روی دندان‏ها برداشته می‏شوند  ولی در بلیچینگ، ماده بلیچ به داخل دندان نفوذ می‏کند و رنگ دندان را از داخل روشنتر می‏کند.

در جرم‏گیری رنگ واقعی دندان با زدودن جرم‏ها و رنگدانه ‏ها آشکار می‏شود و در نتیجه رنگ دندان را روشنتر نمی‏کند، ولی در بلیچینگ ماده بلیچ توسط فعال شدن اکسیژن نوزاد موجود در آن و برداشت رنگ‏های در دندان نفوذ کرده و دندان را سفید می‏کند.

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button