مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه

مراقبت های بعد از هر جراحی می تواند نقش بسزایی در پشت سر گذاشتن دوران نقاهت و بهبودی باشد که مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. لیفت لثه در برخی مواقع جهت جلوگیری از بیماری های لثه انجام می شود اما بیشترین کاربرد این جراحی که به آن کانتورینگ لثه نیز گفته می شود در مواقعی می باشد که می خواهیم روش های اصلاح طرح لبخند را برای فرد فراهم کنیم. نکته جالب توجه این است لیفت لثه یک جراحی نسبتا ساده می باشد و برخلاف تصور عموم عوارض چندانی پشت سر ندارد. این جراحی در مطب هم می تواند انجام شود اما توصیه ما به شما این است که در بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد این جراحی را انجام دهید تا عوارض و معایب آن در امان باشید.در حقیقت در این روش دندانپزشک شما با لیزر یا چاقوی جراحی بافت اضافه را برداشته و خط لثه را صاف و هموار می کند. برای جلوگیری از خونریزی و نگه داشتن بافت ها اقدام به بخیه می کند. کل فرآیند لیفت لثه در یک جلسه تمام می شود. اما بحث مورد مطالعه ما در این مقاله مراقبت های بعد از لیفت لثه می باشد که می خواهیم به توضیح آن بپردازیم. پس اگر به تازگی لیفت لثه انجام داده اید و می خواهید درباره مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه اطلاعاتی داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست

بهبود لثه بعد از جراحی لیفت لثه

بلافاصله پس از جراحی ممکن است تا حدودی درد داشته باشید که این مورد طبیعی می باشد. مدت زمان بهبودی بعد ازجراحی لیفت لثه کوتاه است و این عمل ساده می باشد. البته چند هفته طول می کشد تا لثه کاملا بهبود یابد. درد و ناراحتی بعد از جراحی لیفت لثه عادی بوده و با رعایت دستورالعمل های مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه می توانید دوران نقاهت را پشت سر بگذارید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه - کلینیک دردیس

نکات و مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه

پس از جراحی لیفت لثه برخی توصیه هایی در راستای کاهش درد و اذیت لثه و بهداشت دهان به شما گفته می شود. برخی از مواردی که ممکن است با آن ها مواجه شوید به شرح زیر می باشد:

درد پس از لیفت لثه

در صورتی که درد داشتید می توانید از مسکن هایی بدون نسخه هم استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که مصرف مسکن هایی مانند آسپیرین می تواند سبب رقیق شدن خون و خون ریزی شود.

تمیز نگه داشتن لثه ها

برای تمیز نگه داشتن لثه ها لازم است از محلول آب نمک و پروکسید هیدروژن استفاده کنید. این محلول می تواند تاثیر بسزایی در تمیز نگه داشتن لثه های شما داشته باشد

بهداشت دهان بعد از لیفت لثه

بهتر است با ملایمت بسیار هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید تا لثه هایتان تمیز بمانند.

غذاهایی که بعد از لیفت لثه ممنوع است

هر غذایی که سفت باشد می تواند لثه های شما را تحریک کند. بهتر است از غذاهای نرم مانند برنج شیر و سوپ استفاده کنید تا لثه هایتان جوش بخورد. در روزهای اول از غذاهای تند و فلفلی استفاده نکنید چرا که می تواند سبب تحریک لثه های شما شود.

فعالیت و تحرک بعد از جراحی لیفت لثه

پس از هر جراحی بایستی فعالیت های خود را محدود کنید تا گردش خون سبب افزایش خون به ناحیه تحت درمان نشود. دوییدن و تند راه رفتن بعد از جراحی می تواند سبب کاهش بهبودی شما شود. هم چنین می تواند سبب درد و خونریزی شود.

سیگار کشیدن بعد از جراحی لیفت لثه

توصیه می شود قبل و بعد از جراحی لیفت لثه از مصرف سیگار خودداری کنید. توجه داشته باشید که نیکوتین موجود در سیگار می تواند روند بهبودی شما را با کاهش مواجه کند چرا که سبب کاهش گردش خون و خونرسانی به بافت ها می شود. با کاهش خون رسانی به بافت ها ترمیم زخم ها دیرتر صورت می گیرد.

بخیه بعد از جراحی لیفت لثه

در برخی مواقع از چاقوی جراحی برای لیفت لثه استفاده می شود که در این صورت از بخیه های جذبی و قابل جذب برای زخم ها استفاده می شود.در هر صورت بخیه های لیفت لثه آنقدر زیاد نیستند که جای نگرانی برای شما داشته باشند حتی اگر نیاز به کشیدن داشته باشند.

ایا نتیجه درمان لیفت لثه دائمی است؟

نتیجه درمان جراحی لیفت لثه همیشگی می باشد و می توانید برای همیشه از داشتن لثه های زیبا و لبخندی بسیار زیباتر لذت ببرید. در طی این دوران سعی کنید مراقبت های لازم را به عمل آورید و بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. به طور کلی اگر از مدل لثه های خود راضی هستید می توانید اقدام به روش هایی مانند کامپوزیت کردن دندان ها برای زیباتر جلوه دادن دندان هایتان استفاده کنید. هم چنین توصیه می کنیم که از مراقبت از دندان های خود غافل نشوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button