مراحل لمینت دندان

فهرست

مراحل لمینت دندان

در واقع لمینت دندان یک لایه همرنگ دندان می باشد . این لایه برای اصلاح نمودن رنگ دندان ها و یا اصلاح طرح دندان ها استفاده می گردند . مراحل لمینت دندان باید توسط متخصص دندانپزشکی انجام شود .

مراحل لمینت دندان
مراحل لمینت دندان

مراحل لمینت دندان

لمینت دندان به دو روش کلی انجام می شود . در ادامه به معرفی این دو روش می پردازیم :

روش غیر مستقیم لمینت دندان

این روش مانند لمینت سرامیکی هستند ، جنس این نوع لمینت ها از سرامیک و یا چینی می باشد . ظاهر آن زیباتر بوده و مقاومت بالایی دارند . لمینت ها هم بعد از قالب گیری در لابراتوار ساخته می شوند .

روش مستقیم لمینت دندان

این روش مانند روش کامپوزیت دندان می ماند . در این روش نیاز به تراش زیاد سطح دندان نمی باشد . گاهی نیز به علت فرم مناسب دندان ها نیاز به تراش دندان نمی باشد . این نکته در کامپوزیت دندان بسیار حائز اهمیت می باشد .  در این روش رنگ دندان را می توان خود بیمار تعیین نماید . هزینه انجام این روش مناسب تر ازسایر روش ها است .

کاندیدای مناسب لمینت دندان

  • افرادی که رنگ دندان های آنها تغییر کرده است که این تغییرات می تواند ناشی از مصرف سیگار ، مواد غدایی و یا نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ دندان می شود .
  • کسانی که دندان های یک دستی ندارند و یا بین دندان آنها فاصله ایجاد شده است می تواند بسیار مناسب باشد .
  • در صورت شکستگی لبه دندان ها و یا ایجاد ترک در دندان ها استفاده از لمینت دندان مناسب است .
  • همچنین از این روش برای درمان پوسیدگی دندان ها می توان استفاده نمود .
  • البته افرادی که مینای دندذان خوبی ندارند بهتر است از روش روکش دندان استفاده نمایند .

میزان تراش دهی لمینت دندان

در لمینت دندان حدود نیم میلیمتر دندان را تراش داده و گاهی اوقات ممکن است این مقدار کمتر نیز شود . در واقع از این میزان تراش دهی برای یک دست کردن دندان ها استفاده می شود .

ایجاد حساسیت در لمینت دندان

بعد از لمینت دندان در هنگام مصرف مواد سرد و گرم ممکن است حساسیت نشان داده و بعد مدتی این این حساسیت از بین می رود .

ایجاد شکستگی در لمینت دندان

یکی از نکات مهم در افزایش عمر لمینت دندان رعایت خود فرد می باشد . با رعایت اصول اولیه در لمینت دندان احتمال شکستگی آن بسیار کاهش می یابد . در صورت شکستگی و یا پریدگی در لمینت دندان احتمال ترمیم آن وجود خواهد داشت .

دلایل تغییر رنگ لمینت دندان

یکی از موارد در تغییر رنگ دندان ها به عدم رعایت بهداشت بعد از مصرف موادی مانند چایی ، قهوه و یا استعمال دخانیات مخصوصا سیگار و قلیان می باشد .

باید توجه داشته باشید جنس و مرغوبیت در لمینت دندان بسیار مهم می باشد ، بنابراین در جنس و مرغوبیت لمینت دندان بسیار دقت نمایید .

  در کلینیک دندانپزشکی دردیس ، دندانپزشک با مشورت خود مراجعه کنند به انتخاب مناسب ترین نوع لمینت دندان برای دندان فرد می پردازد .  جهت دریافت مشاوره از دندانپزشکان کلینیک دردیس باشماره ٢٢١ ۴۰ ٢٢١ خط ده تماس حاصل نمایید .

مراقبت های بعد از لمینت دندان

  • بعد از لمینت دندان باید نکات بهداشتی به طور کامل رعایت شود .
  • در صورتی که دندانپزشک برای شما دهان شویه داده حتما از آن استفاده نمایید .
  • بعد از مصرف مواد غذایی از مسواک و نخ دندان استفاده شود .

طول عمر لمینت دندان

رعایت بهداشت رابطه مستقیمی با لمینت دندان دارد . در صورتی که دچار تغییر رنگ و یا لب پزیدگی شود می توان این مشکل را ترمیم نمود ولی گاهی به علت عدم رعایت بهداشت طولانی مدت از عمر لمینت دندان می کاهد .

هزینه انجام لمینت دندان

ابتدا  برای مشاوره بیمار باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نماید . در این صورت ابتدا شرایط دندان های شما مورد بررسی قرار می گیرد و سپس پوسیدگی ها آن باید برطرف شود . بعد از رفع پوسیدگی دندان با توجه به خواسته بیمار و وضعیت دندان ها  دندانپزشک هزینه انجام لمینت دندان را به بیمار اطلاع می دهد .

برخی از خدمات کلینیک دردیس ، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند
ارتودنسی
بلیچینگ
ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button