مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

فهرست

مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

یکی از روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد کامپوزیت ونیر می باشد که مراقبت از آن دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. افرادی که کامپوزیت ونیر انجام می دهند نگرانی هایی در رابطه با جویدن خوراکی ها بعد از آن دارند ، در این افراد توصیه می شود تا جایی که ممکن است از جویدن مواد خوراکی سفت خود داری نمایند، لازم به ذکر است امکان اصلاح کامپوزیت ونیر در صورت لب پریدگی وجود دارد بنابرین نگرانی در این رابطه نداشته باشید . هر یک از روش های اصلاح طرح لبخند که امروزه برای زیبایی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد مراقبت های خاص خود را دارد که باید توسط فرد به خوبی صورت گیرد .

مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

توصیه می شود در خوردن خوراکی های سفت مانند فندق، پسته و بادام احتیاط شود زیرا با مصرف این نوع از مواد که نیاز به جویدن طولانی مدت دارد احتمال آسیب دیدگی کامپوزیت ها وجود دارد .

به مدت 24 ساعت از کامپوزیت دندان از مصرف نوشیدنی های رنگی مانند نوشابه ، چای و قهوه باید خودداری شود زیرا کامپوزیت در این مدت زمان مستعد جذب موارد رنگی می باشد ، بعد از گذشت این مدت مصرف این نوشیدنی های رنگی بلامانع می باشد اما باید مصرف آن ها به حداقل برسد زیرا احتمال تغییر رنگ کامپوزیت با مصرف بیش از اندازه این نوشیدنی ها وجود دارد . شست و شوی دندان بعد از مصرف این نوشیدنی های رنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد اگر دسترسی به مسواک ندارید می توانید یک لیوان آب بنوشید در غیر این صورت تغییرات جزئی در رنگ دندان ها ایجاد می شود و در نتیجه زیبایی و درخشندگی اولیه خود را از دست می دهند  .

نقش مسواک زدن بعد از کامپوزیت دندان

رعایت نکات بهداشتی همانطور که گفته شده بود دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، بعد از هر وعده غذایی به منظور حفظ زیبایی دندان ها باید از مسواک استفاده شود . لازم به ذکر است با مسواک زدن بیش از اندازه، کامپوزیت به صورت جزئی کدر می شود که جهت برطرف کردن این مشکل باید آن را پولیش کرد. در نتیجه بعد از خوردن مواد غذایی و نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ می شود استفاده از مسواک به منظور حفظ زیبایی دندان ها  الزامی می باشد .

شرایط دندان ها بعد از کامپوزیت کردن

بعد از انجام کامپوزیت دندان ها حساس می شوند و مخصوصا در برابر گرما و سرما . این حساسیت ها به طور کلی چند هفته بعد از کمپوزیت رفع می گردد . اگر بیشتر از یک هفته طول کشید باید به دندانپزشک مراجعه کنید .

دندان هایی که به صورت کامپوزیت ترمیم می شوند باید به طور مدام معاینه شوند .

یکی دیگر از مواردی که بسیار دارای اهمیت می باشد طول ماندگاری کامپوزیت دندان می باشد که با توجه به مهارتی که دندانپزشک در انجام این کار دارد ، طول آن نیز تغییر می کند .

یکی از نکات مهم در انجام کامپوزیت دندان نوع موادی می باشد که استفاده می شود . هرچه از موارد بهتر استفاده شود طول زیبایی دندان شما نیز افزایش می یابد . در کلینیک دردیس بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد از مواد اولیه و بهترین مواد استفاده می شود.

نقش نخ دندان بعد از کامپوزیت دندان

همانطور که می دانید مسواک زدن به تنهایی قادر به تمیزی دندان ها نمی باشد . در کنار مسواک زدن باید توجه داشت که نخ دندان نقش بسیار مهمی در تمیزی و پاکسازی دندان ها دارد و دندانپزشک حتما استفاده از نخ دندان را برای شما توصیه می کند .

مراجعه بعد از کامپوزیت دندان

برای اینکه دندان های شما ماندگاری بالاتری داشته باشند باید به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید . با مراجعه به دندان پزشک و بررسی شرایط دندان های شما در صورت وجود مشکل برطرف می شود و سلامت دندان هایتان حفظ می شود .

داشتن دندان های زیبا باعث افزایش اعتماد به نفس می شود در انتخاب کلینیک دندانپزشکی خود بسیار دقت کنید .

برای داشتن دندان هایی زیبا تحت نظر بهترین متخصصان تهران همین الان با مشاوران کلینیک دندانپزشکی دردیس تماس حاصل نمایید .

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

 پیج اینستاگرام       کانال تلگرام

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button