لیفت لثه چیست و برای چه افرادی انجام می شود؟

داشتن لبخندی زیبا از جمله عناوینی می باشد که این روزها با پیشرفت علم دندانپزشکی در صنعت زیبایی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. بسیاری روش ها از بلیچینگ گرفته تا لمینیت دندان ها برای بخشیدن لبخندی زیباتر برای افراد در نظر گرفته می شود. اما در این میان افرادی هستند که لازم است قبل از هر چیزی نوع لبخندشان را اصلاح کنند. به این منظور که در این افراد دندان ها هدف نیستند بلکه لثه هدف بوده و آنچه که سبب شده است کمی لبخندشان نازیبا به نظر برسد خط لثه آن ها می باشد. نامتناسب بودن لثه ها می تواند لبخند لثه ای را به همراه داشته باشد. از این رو یکی از روش هایی که در بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران به شما پیشنهاد داده می شود لیفت لثه ها می باشد. لیفت لثه عملی بوده که به منظور برطرف کردن تمامی مشکلات زیبایی لثه ها از جمله برآمدگی بیش از حد آن ها و تحلیل لثه مورد استفاده قرار می گیرد. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات جامعی در رابطه با لیفت لثه ارائه  دهیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

فهرست

لیفت لثه چیست؟

جراحی لیفت لثه یا جینجیوکتومی یکی از خدمات مربوط به ترمیم و زیبایی دندان ها به حساب می آید و جزو جراحی های ضروری نیست. بسیاری از افراد به طور مادرزادی خط لثه در آن ها کوتاه تر یا بلندتر از حد معمول می باشد همین امر سبب می شود که اعتماد به نفسشان تحت تاثیر قرار گرفته و یا از لبخند زدن و خندیدن خود را محروم کنند. خوشبختانه امروز با پیشرفت علم در صعنت زیبایی روش های بسیاری برای اینگونه ناهنجاری ها ارائه شده است. لیفت لثه یکی از اثربخش ترین روش ها در بازگرداندن لبخند زیبا به افراد می باشد. خیلی از افراد تنها با لیفت لثه زیبایی شان دو چندان می شود حتی می توانند پس از آن روش های دیگر زیباسازی دندان ها را نیز تجربه کنند.

عدم تناسب لثه‌ ها

در برخی افراد به دلایل مختلفی از جمله مصرف برخی داروها ، وجود برخی بیماری ها ، ژنتیک و …ممکن است لثه ها قسمت عظیمی از دندان ها را بپوشانند. در این حالت دندان ها کوچکتر دیده می شوند و همین موضوع سبب می شود لثه ها به صورت نامتناسب در دهان باشند. فراموش نکنیم که گاهی اوقات ممکن است لثه ها کوچکتر به نظر برسند و دندان فضای دهان را بیشتر اشغال کنند که در هر صورت عدم تناسب لثه ها وجود دارد.

لیفت لثه دندانپزشکی دردیس

عقب نشینی بافت لثه ها سبب می شود که ریشه دندان ها دیده شود. به این سبب دندان ها بلندتر دیده می شوند و در طی زمان سبب افتادن دندان ها و یا کرم خوردگی آن ها می شود.  بیماری پریودنتیت می تواند در شکل گیری این مشکل نقش داشته باشد.

نحوه ی انجام جینجیوکتومی (لیفت لثه)

قبل از هر گونه عمل لیفتینگ لازم است بیمار انتظار واقع بینانه از عمل خود داشته باشد و دندانپزشک او را در جریان نتیجه عمل و انتظارات عمل قرار می دهد. لیفت لثه در یک جلسه درمانی با بی حسی موضعی انجام می شود. پس از بی حسی کامل دندانپزشک شروع به تراش دادن لثه و شکل دهی به آن می کند. این کار ممکن است با تیغ جراحی و یا با لیزر انجام پذیرد. در لیفت لثه با لیزر بافت ها سریعتر بهبود پیدا کرده و به همین جهت یکی از پرطرفدارترین روش های لیفت لثه می باشد.

گاهی لازم می شود که دندانپزشک لثه ها را از استخوان جدا کرده و شروع به تراش دادن استخوان ها می کند و پس از آن مجدد لثه ها را بالاتر از مکان قبلی قرار می دهد. لازم به ذکر است پس از جراحی لیفت لثه بیمار نیازی به مسکن های قوی و داروهای قوی ندارد. حتی در صورت درد و تورم نیز مشکلی در خوردن و آشامیدن نخواهد داشت.

مزایای لیفت لثه

لیفت لثه علاوه بر اینکه لبخند زیبایی برای شما به ارمغان می آورد مزیت های بسیاری دارد که به شرح زیر می باشند؛

  • افزایش زیبایی چهره
  • افزایش اعتماد به نفس
  • ماندگاری دائم لیفت لثه
  • بهبود تناسب لثه های نامتقارن
  • بهبود ظاهر دندان ها
  • درمان برخی از بیماری های لثه

معایب لیفت لثه

عمل لیفت لثه نسبت به سایر جراحی ها دارای عوارض کمتری بوده  و دوران نقاهت کوتاهی دارد. با  این وجود ممکن است برخی مشکلات برای بیمار ایجاد کند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حساسیت بدن بیمار به بی حسی ها
  • تغییر بافت لثه ها

به هر حال توصیه می شود قبل از عمل در مورد عوارض آن با پزشک مشورت نمایید. برخی افراد ناچار به انجام این عمل می باشند و به آن ها توصیه می کنیم از مصرف غذاهای سفت  و تند خودداری کنید تا لثه ها کمتر تحریک شوند. هم چنین توصیه می شود به هنگام مسواک زدن به آرامی بر روی دندان ها مسواک کنید و تا قبل از بهبودی کامل لثه ها از نخ دندان استفاده نکنید. بعد از لیفت لثه لازم است مراقبت های بعد از جراحی لیفت لثه را به خوبی رعایت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button