سن مناسب برای ارتودنسی

سن مناسب برای ارتودنسی

با کمک ارتودنسی دندان می توان بیشتر مشکلات مربوط به دندان ها و فک را برطرف کرد .شاید این سوال بیشتر افراد باشد ،که بهترین و مناسب ترین سن برای ارتودنسی دندان چه زمانی است ؟ در این مقاله در رابطه با سن مناسب برای ارتودنسی صحبت می کنیم .

سن مناسب ارتودنسی دندان

به طور حتم درمان در سنین کم راحت تر و ساده تر انجام می شود . والدینی که ویزیت دندان های کودک خود را در سنین ابتدایی انجام می دهند ،می توانند نقش موثری در سلامت دندان های کودک خود داشته باشند . با تشخیص مشکلات فکی و دندانی در سنین ابتدایی درمان ارتودنسی صورت می گیرد . از آنجایی که در سنین پایین ساختمان های صورت در حال رشد می باشند تغییر حالت و وضعیت آن ها به مراتب راحت تر است و در مدت زمان کوتاهتری انجام می شود .
درمان در سنین بالاتر در مدت زمان طولانی تر انجام می شود و نیاز است تا فرد هزینه های بیشتری را صرف کند .

هدف از ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان را می توان به دلایل مختلف انتخاب کرد. هر فرد بنا بر اختلالات موجود از ارتودنسی دندان استفاده می کند .
در صورتی که افراد از ارتودنسی دندان در سن پایین استفاده کنند ،بیشتر به منظور برطرف کردن اختلالات فکی این روش درمان را انتخاب می کنند .

اما ارتودنسی در سنین بالاتر بیشتر به منظور اصلاح ظاهر نامرتب دندان ها انجام می شود .

در طی درمان ارتودنسی، سن بیمار از اهمیت بالایی بر خوردار است و دلیل آن هم در این است که سن بیمار ، تعیین کننده اختیارات موجود در طول درمان است .

بهترین سن برای ارتودنسی

برای بیان این موضوع قبل از هرچیز لازم است تا شدت ناهنجاری بررسی گردد . افرادی که دچار اختلالات فکی هستند ،لازم است تا قبل از ورود به سن بلوغ معاینات لازم را انجام دهند . این معاینه باید قبل از سن 8الی 9 سالگی صورت گیرد . اما در مواردی که ناهنجاری در کودک شدید باشد ، سن اهمیتی ندارد و معاینات باید هر چه سریعتر انجام شود .
بعد از تشخیص مشکلات فکی ،متخصصین ارتودنسی در کلینیک دردیس با استفاده از دستگاه های ارتودنسی برای برطرف کردن مشکلات فکی اقدام می کنند فزیرا در صورت عدم درمان به موقع نیاز به جراحی فک می باشد .

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button