روکش دندان بعد از عصب کشی

فهرست

روکش دندان بعد از عصب کشی

چه زمانی نیاز است پس از عصب کشی، روکش دندان انجام گیرد؟

آیا روکش پس از عصب کشی به دندان ها آسیب می رساند؟

سوالات بالا ممکن است برای هر فردی پیش آید به هین دلیل در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

عصب کشی به چه دلایلی انجام می گیرد؟

در اغلب موارد دندان ها به دلیل پوسیدگی های عمیق نیاز به عصب کشی پیدا می کنند و در مواردی هم به دلیل تخریب بخشی از دندان ممکن است نیاز به روکش دندان باشد تا قوام و ثبات آن حفظ شود.

آیا همه دندان ها پس از عصب کشی نیاز به روکش دارند؟

در واقع همه دندان ها پس از عصب کشی نیاز به روکش ندارند و در برخی موارد میزان پوسیدگی به حدی است که با پر کردن دندان ها قابل بازسازی است و نیازی به روکش نیست. البته اغلب مراجعه کنندگان به دندانپزشکی دردیس نیاز به روکش هم پیدا می کنند زیرا به دلیل تاخیر افتادن در درمان حجم پوسیدگی افزایش یافته است.

فیلم عصب کشی دندان

روکش کردن دندان ها پس از عصب کشی چه مزایایی دارد؟

دندان هایی که دارای پرکردگی های گسترده هستند یا تخریب شده اند به دلیل فشاری که به آنها اعمال می شود ممکن است قسمتی از خود دندان یا پرکردگی دچار شکستگی شود که این مورد در پرکردگی های وسیع بیشتر رخ می دهد.

در چنین مواردی قرار دادن روکش بر روی دندان ها از طریق ایجاد سطح همگن و مناسب با دندان های مجاور و جلوگیری از اعمال فشار زیاد بر روی دندان ها به حفظ و قوام دندان ها کمک بسیاری می کند. همچنین طبق گزارشات دندان هایی که روکش شده اند نسبت به دندان هایی با پرکردگی های وسیع دارای طول عمر بالاتری هستند.

روکش دندان یکی از روش های پرکاربرد می باشد و این روش در کلینیک دندانپزشکی دردیس توسط بهترین متخصصین و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت انجام می گیرد.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

چگونه تشخیص دهیم که دندان عصب کشی شده نیاز به روکش دارد؟

این مساله باید توسط دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی تشخیص داده شود و لازم است پس از تشخیص با بیمار در میان گذاشته شود تا درمان هر چه سریعتر صورت گیرد.

پس از تشخیص نیاز به روکش دندان ها بهتر است در زمان تعیین درمان صورت گیرد زیرا در صورت تاخیر ممکن است پرکردگی دندان ها نتواند آنها را حفظ کند و ممکن است دندان ها دچار شکستگی های وسیع شوند.

آیا روکش کردن دندان ها پس از عصب کشی به آنها صدمه می زند؟

خیر روکش دندان ها نه تنها به آنها آسیبی نمی رساند بلکه باعث حفظ و قوام دندان ها می شود. البته لازم است این درمان در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و توسط متخصصین حرفه ای و با تجربه انجام شود. علاوه بر آن روکش های یکی از مهمترین درمان های زیبایی در دندانپزشکی به شمار می آیند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
admin

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button