درمان ریشه

درمان ریشه

در استخوان فک بخشی از دندان قرار گرفته است که به آن ریشه گفته می شود و از سه قسمت پالپ، عاج و سمان تشکیل شده است .

تعداد ریشه ها هر چه به سمت دندان های عقبی رفته می شود بیشتر می شود به همین علت است که دندان های عقبی دارای استحکام بسیار بالایی می باشند و به راحتی از داخل استخوان فک جدا نمی شوند . تعداد ریشه ها در دندان های عقبی گاهی به 4 یا 5 عدد می رسد در برخی از موارد در یک ریشه دو کانل وجود دارد .

درمان ریشه
درمان ریشه

در صورتی که دندان بسیار پوسیده شده باشد و باعث ایجاد درد بسیاری شده باشد برای رفع مشکل و ترمیم دندان پوسیده در بتدا ریشه درمانی انجام می گیرد که عصب کشی نام دارد .

زمانی که به دلایل مختلف عصب دندان دچار آسیب دیدگی می شود ، با کتریها به مرور زمان شروع به تکثیر کردن می شوند و دندان با گذشت زمان پوسیده می شود .

رشد باکتری ها موجب می شود که دندان به مرور زمان عفونی شود، و در انتهای ریشه آبسه های دندانی بوجود آید که بسیار آزار دهنده می باشد . به همین علت است که رعایت نکات بهداشتی دندان بسیار حائز اهمیت می باشد.

چگونگی محل روت کانال

زمانی که دندان پوسیده شود و نشانه هایی از عفونت دندانی مشاهده شود در ابتدا برای بیمار یک عکس رادیوگرافی  در نظر گرفته می شود تا وضعیت ریشه و دندان مورد بررسی قرار گیرد و مشکل شناسایی شود .

بعد از بررسیات لازم دندانپزشک اطراف دندانی که مشکل ریشه ای دارد و نیاز به عصب کشی دارد با ماده بی حس کننده بی حس می شود . پس از بی حسی دیگر بیمار دردی را احساس نمی کند، یک سوراخ توسط دندانپزشک در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود ، توسط این سوراخ عصب و عروق خونی همراه با باکتریها از دندان خارج می شود . بعد از اتمام این مرحله داخل مجرا توسط سوهان مخصوص پاکسازی می شود .

زمانی که به طور کامل پاسکازی انجام گرفت با استفاده از سرم فیزیولوژی و یا هیپو کلریت سدیم داخل کانلا شست و شو  داده می شود بعد از اتمام این مرحله توسط مواد پر کنند به طور کامل ریشه پر می شود .

در انتها توسط مواد پر کننده تاج دندان ترمیم می شود، دندانی که پوسیدگی زیادی دارد به مراتب به مواد پر کننده زیادی برای ترمیم نیاز دارد . در انتها روکشی بروی دندان کشیده می شود .

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button