بلیچینگ دندان با لیزر

بلیچینگ دندان با لیزر  و سفید کردن یک روشی است که برای زیبایی دندان ها به کار برده می شود که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.روشی راحت و آسان و با کمترین میزان درد می باشد . سفید کردن دندان به شیوه های مختلفی استفاده می شود و با مراجعه و معاینه دندانپزشک زیبایی  نوع روش مشخص می شود. سفید کردن دندان ها با استفاده از لیزر یعنی استفاده از تکنیک ها ی قدیمی سفید کردن با تکنولوژی پیشرفته لیزر یک روش ترکیبی به شمار می رود .

بلیچینگ دندان با لیزر
بلیچینگ دندان با لیزر

فهرست

فواید بلیچینگ دندان با لیزر

در این روش درمان سریعتر و موثر تر است. در بلیچینگ دندان با لیزر مراحل کار به این شکل است که دندان ها با ژل سفید کننده پوشیده می شود و از لیزر برای فعال کردن ژل سفید کننده استفاده می شود . اثر لیزر و انرژی بالایی که دارد باعث تحریک شدن ملوکول های پر اکسید ژل شده  و وارد مینای دندان می شود و همین امر باعث از بین بردن لکه های موجود بر روی دندان ها می شود و بعضی از سیستم های لیزری می توانند تا چند درجه به دندان ها زیبایی و سفیدی بیشتر بدهد. اقدامات نا صحیح مثل لاک دندان ،خمیر استریپ ، و غیره باعث آسیب به مینا شده پس بهترین روش می تواند بلیچینگ باشد. سفید کردن دندان به این روش توسط پزشک و در داخل مطب انجام می شود و دندان ها با ماده ای به اسم بلیچ پوشیده می شوند . لیزر دارای گرمایی است که باعث می شود مواد سریع تر اثر کند و زمان سفید شدن کمتر شود در این شیوه اغلب از ژل های پراکسید هیدروژن استفاده شده که دارای غلظت 25 الی 40 درصدی می باشد که گرمای حاصل از لیزر، غلظت این ژل ها را بالا می برد و نتیجه بهتری به دنبال دارد.

مراحل انجام بلیچینگ            

بلیچینگ عملی است که بدون تراش یا با استفاده از اسید روی مینا دندان برای سفید کردن دندان های طبیعی استفاده می شود. چای ، قهوه ، شراب قرمز و تنباکو رنگ طبیعی دندان ها را به مرور زمان تیره تر می کند. کار حرفه ای سفید کردن شامل اضافه کردن اکسیژن با مواد سفید کننده جهت بی رنگ کردن مواد بر روی دندان است . در ابتدا لثه ها با یک محافظ مخصوص پوشانده می شوند که آن ها را از عوامل بلیچینگ محافظت می کند. فقط دندان های طبیعی قابلیت سفید شدن را دارند. روکش های بریج ها و ونیرها قابل سفید شدن نیستند. این یکی از دلایلی است که چرا بلیچینگ درمان ایده آلی نسبت به استفاده از چینی بر روی دندان می باشد. بعد از اینکه لثه ها محافظت شدند مواد بلیچینگ با مخلوط کردن 2 بخش مواد بلیچینگ آماده می شوند و بر روی دندان ها قرار می گیرند. قبل از آغاز بلیچینگ دندانپزشک زیبایی  دندان ها را از نظر پوسیدگی و پر کردگی بررسی می کند . در صورت لزوم پر کردگی های بد رنگ باید تعویض شوند یا دندان ها تمیز شوند . بعد از بیلیچنگ باید مواد بلیچینگ بوسیله آب شسته شوند و بعد از آن محافظ لثه برداشته شود .

ماندگاری بلیچینگ دندان

 عمل بلیچینگ ممکن است هر دو سال به صورت بی خطر تکرار شود. دندان های هر فرد خصوصیات منحصر به خود فرد را دارد و فقط تا یک حد مشخصی سفید می شوند و آن به رنگ اصلی دندان شما بستگی دارد. بسته به میزان تغییر رنگ دندان شما از 1 تا 14 درجه روشن تر می شود نتیجه کار بسته به میزان بهداشت می تواند بین 1 تا 3 سال یا حتی بیشتر ماندگار باشد در افرادالکلی و سیگاری یا کسانی که از آب میوه های رنگی یا چای ، قهوه ،شراب قرمز یا سس گوجه استفاده می کنند همانند افراد با بهداشت پایین مدت زمان سفید ماندن دندان ها کوتاه است. در بلیچینگ با لیزر دندان خشک تر می شود که در ابتدا به نظر می رسد دندان سفید تر شده است که آن هم بیشتر از 1 یا 2 روز باقی نمی ماند.

توصیه می شود پیش از انجام این دو روش ابتدا با دندانپزشکان کلینیک دردیس مشاوره های لازم را انجام دهید چون آن ها بر اساس ساختار و تقاضای شما بهتر می دانند که کدام روش مناسب با دندان شما می باشد.برای مشاوره با شماره های ٢٢١ ۴۰ ٢٢١ تماس بگیرید.

خطرات بلیچینگ

 خطرات بلیچینگ به صورت عمومی مشخص نشده است و می تواند برای هر شخص به صورت اختصاصی اتفاق بیفتد که نیازمند ارزیابی بیشتر می باشد.

دلایل تغییر رنگ دندان

بسیاری از موارد می توانند بر روی رنگ دندان ها تاثیر داشته باشند . برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان ها بهتر است که بهداشت دهان را رعایت کنید . برخی از مواردی که موجب تغییر رنگ دندان ها می شود مانند:

 نوشیدنی و غذا

مصرف قهوه ، شراب و نوشیدنی هایی همچون این ها باعث تغییر رنگ دندان ها می شود .

استعمال دخانیات

کشیدن سیگار ، قلیان و … نیز تاثیر زیادی بر تغییر رنگ دندان ها دارد .

افزایش سن

از دلایل دیگر تغییر رنگ ندان ها می توان به افزایش سن اشاره نمود . زیرا هنگامی که سن افزایش می یابد عاج دندان از زیر پوسته خارجی نمایان می شود . این عاج دارای رنگ تیره تر از پوسته خارجی می باشد .

آسیب دیدن دندان

در اثر آسیب به دندان ، عاج بیشتری تولید می شود . عاج دندان ها رنگ تیره تری نسبت به دندان دارند .

مصرف دارو

برخی داروها تاثیر بسیاری به روی رنگ دندان ها دارند . مانند آنتی هیستامین ها .

تفاوت سفید کردن دندان و بلیچینگ دندان

با استفاده از سفید کننده های دیگر می توان دندان ها را به رنگ اولیه در آورد در صورتی که این روش دارای ماندگاری بالایی نمی باشد . روش بلیچینگ دندان می تواند بیش از حد طبیعی دندان ها را سفید کرده و ماندگاری بالاتری دارد .

هزینه بلیچینگ دندان با لیزر

با توجه به میزان آسیب دندان ها ممکن است هزینه بلیچینگ دندان تغییر کند . زیرا ابتدا باید دندان های پوسیده و دارای مشکل برطرف شوند و سپس اقدام به بلیچینگ دندان نمود . بنابراین برای برآورد هزینه به دندانپزشک مراجعه نمایید ، بعد از بررسی دندان ها هزینه انجام بلیچینگ اطلاع داده می شود .

مقالات مرتبط

تفاوت بلیچینگ با لمینت دندان 

بلیچینگ دندان 

لمینت دندان 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button