انواع لمینیت دندان

انواع لمینیت دندان

لمینیت دندان که امروزه در میان جوانان طرفداران بسیاری پیدا کرده است، دارای انواع مختلفی می باشد. با بکارگیری لمینیت دندان می توان سفیدی و درخشندگی زیبایی را در دندان ها ایجاد کرد . افرادی که خواهان انجام دادن لمینیت دندان هستند باید قبل از انجام آن اطلاعات لازمی را بدست آورند و با انواع لمینیت دندان آشنا شوند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. لمینیت سرامیکی ، لمینیت کامپوزیتی و لمینیت چینی از انواع مختلف لمینیت های دندان می باشند که مورد استفاده قرار می گیرند هر یک از این لمینیت ها دارای مزایا و معایبی می باشند که در ادامه مطلب توضیحاتی در رابطه با آن داده می شود .

انواع لمینیت دندان

لمینیت کامپوزیتی

لمینیت های کامپوزیتی نیاز به ساخت در لابراتور ندارند و مستقیما روی دندان های بیمار ساخته می شوند، میزان سفید کردن دندان ها با استفاده از این روش بستگی به نظر خود فرد دارد اما توصیه می شود در انتخاب رنگ به تجربه های دندانپزشک خود توجه نمایید . لمینیت کامپوزیتی دارای مزایایی می باشد که در زیر به آن اشاره شده است :

  • تراش جزئی دندان ( در برخی از موارد ممکن است بدون تراش کامپوزیت بروی دندان ها باند شود . )
  • مقاومت بالا و عدم رنگ پذیری
  • لمینیت کردن دندان ها در یک جلسه
  • در صورت ترک برداشتن و شکستن قابل ترمیم است .

لمینیت سرامیکی

لمینیت سرامیکی از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد ، زیبایی این نوع از لمینیت ها به نسبت کامپوزیتی چشم گیر تر می باشد . برای باند کردن لمینیت های سرامیکی بروی دندان نیاز به ساخت لمینیت در لابراتور می باشد به همین علت لمینیت های سرامیکی به بیش از یک جلسه نیاز مند می باشند . مهمترین مزیت لمینیت های سرامیکی مقاومت و زیبایی چشم گیری آن می باشد.

لمینیت چینی

لیمینت چینی نسبت به لمینیت های دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا از مقاومت بالایی برخوردار نمی باشند و نسبت به ضربه شکننده می باشد ، در لمینیت های چینی تراش دندان خیلی جزئی می باشد ، شافیت لمینیت های چینی در مقایسه با لمینیت های دیگر بیشتر می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لمینیت دندان و انواع آن می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button