اصلاح طرح لبخند لثه ای

فهرست

اصلاح طرح لبخند لثه ای

اصلاح طرح لبخند لثه ای

اینکه از چه روشی و در کجا و نزد کدام متخصص به زیبایی دندان ها و دهان خود بپردازیم موضوع مهمی است. که نیاز به دانش و آگاهی و مطالعه دارد. بسیاری از ما به علت دلایل مادرزادی دارای شکل دندانها یا وضعیتی در لثه هستیم که موجب می شود طرح لبخندمان ناخوشایند یا آزاردهنده تلقی شود. جراحان زیبایی و دندانپزشکان اما می توانند با استفاده از روشهای جالب پزشکی زیبایی مورد نظر ما را به طرح لبخند و دندانها و شکل لثه مان بدهند. اما کدام جراح و دندانپزشک؟ بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند لثه ای تنها چیزی است که در ابتدای کار باید پیدا کنیم. در اینجا شما را برای این منظور راهنمایی می کنیم.

لبخند لثه ای چیست؟

حتما دیده اید بعضی از افراد وقتی می خندند بخش زیادی از لثه های آنها نمایان می شود. شاید شما نیز از این عارضه رنج می برید. به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم برای داشتن طرح خنده زیبا به مواردی نیاز داریم که تنها با مراجعه نزد متخصص زیبایی دهان و دندان بدست می آید. وگرنه باید یا با دهان بسته بخندیم یا جلوی دهانمان را بگیریم.

این ایراد به دلایل مختلف پیش می آید. مثلا اشکال در فک به ویژه رشد بیش از حد فک بالایی یکی از شایع ترین دلیل هاست. که در بیشتر مواقع نیاز به جراحی فک دارد. در ادامه به بعضی روشهای اصلاح طرح لبخند اشاره می کنیم.

برخی علت های ایجاد لبخند لثه ای

دهان و دندان از مهمترین اجزای اصلی کاربردی در بدن می‌باشند که باید مورد اهمیت واقع شوند. توجه داشته باشید که در چکاپ و روند درمان های دهان و دندانی، معاینات دقیق دندانپزشک الزامیست. در ادامه به برخی از علت های شایع در ایجاد لبخند لثه ای اشاره خواهیم داشت:

رشد فک بالا

یکی از علت های اصلی در ایجاد لبخند لثه ای میزان رشد فک بالا می‌باشد که موجب شده تا در زمان لبخند زدن بخشی از لثه افراد دیده شود. هرچه میزان رشد فک بالا بیشتر باشد، سطح بیشتری از لثه در هنگام صحبت کردن یا خندیدن نمایان می‌شود.

رشد زیاد لثه

در مواردی مشاهده شده که سایز دندان ها مناسب و طبیعی است اما با این حال بخشی از سطح آن توسط بافت لثه پوشانده شده است که این موضوع سبب شده تا دندان ها کوچک تر به نظر برسد و در مقابل بافت لثه بیشتر نمایان شود. بافت بزرگ لثه موجب شده تا رویش دندان ها نامناسب و نازیبا به نظر برسد همچنین که دندان ها کوتاه دیده شوند.

عضلات بالایی لب

لب های همه افراد توسط عضلاتی کنترل می‌شوند که هنگام خندیدن یا حرف زدن و …، حرکات لب را کنترل می‌کنند. برای مثال برخی افراد دارای عضلات قوی تر از حد طبیعی یا بیش فعال هستند که موجب کشیدگی لب به سمت عقب می‌باشد.

دندان با سایز کوچک

در بعضی افراد اندازه سایز دندان های بالا کوچکتر از حد طبیعی بوده که موجب پدیدار شدن لثه هنگام لبخند و … شود.

انواع درمان های لبخند لثه ای

درمان لبخند لثه ای

جراحی فک

اگر اشکال در فک های ما باشد با انجام جراحی فک یا ارتوگناتیک می توان این معضل را از بین برد. در این جراحی به جابجایی فک ها یا اصلاح کجی های آنها پرداخته می شود. در واقع یکی از موثرترین روش های درمانی لبخند لثه ای شناخته شده که بسیاری از افراد مراجعه کننده نیز از همان ابتدا این روش را بدون از دست دادن زمان انتخاب می‌کنند. در این جراحی با اصلاح شکل فک بالا، موقعییتی ایده آل برای فک ایجاد کرده که در انتها آن را با استفاده از ابزار مخصوص در جای جدید ثابت می‌کند.

ارتودنسی

معمولا برای دستیابی به بهترین اثر و ماندگارترین حالت، همراه با ارتوگناتیک به ارتودنسی هم می پردازند که مجموعاً بهترین نتیجه را حاصل خواهد کرد. گاهی دلیل اصلی ایجاد لبخند های لثه ای، از مشکلات در اندازه فک یا دندان نشات می‌گیرد که با ارتودنسی قابل حل است. ارتودنسی در حقیقت دندان ها و بافت لثه را به جایگاه صحح خود منتقل می‌کند.  برای درمان با ارتودنسی می‌توان از ارتودنسی و براکت های نامرئی استفاده کرد. 

افزایش طول تاج دندان

ممکن است صرفا طول تاج دندانهای شما کوتاه باشد که بهترین کار بالا بردن خط لثه از روی دندان است. یعنی بخش اضافی لثه را با جراحی بسیار خفیف از روی تاج دندان می تراشند تا تاج دندان طول بیشتری پیدا کند. در صورتی که میزانی از بافت لثه برداشته شود یا به عقب تر از سطح کنونی منتقل شود، اندازه بیشتری از دندان ها مشخص شده میزان کمتری از لثه دیده می‌شد.

لیزر دیود بافت نرم

فرم دهی به لثه ها با استفاده از لیزر دیود که بسیار سریع و بدون دردسر انجام می شود.

الکتروسرجی

بسیار دقیق و با ظرافت انجام می شود و خط لثه ها با این روش به بهترین شکل تنظیم می شوند.

تاثیر بوتاکس بر لبخند لثه ای!

همانطور که ذکر شد یکی از علت های دیده شدن لثه در هنگام لبخند زدن، گاهی به دلیل عضلات بسیار قوی لب می‌باشد که در حرکت زیاد به سمت عقب کشیده می‌شود. حال برخی می‌پرسند که آِا می‌توان با تزریق بوتاکس این مشکل را رفع سازند؟ حال باید گفت بوتاکس در حقیقت عضلات لب را تضعیف کرده و به هر حال در کمتر دیده شدن لثه نیز موثر است. اما باید توجه داشته باشید بوتاکس در این ناحیه ماندگاری چندانی ندارد به همین دلیل بهتر است از کار های اصولی، کم خطر و ماندگاری بالا استفاده نمایید.

آیا جراحی لب می‌تواند لبخند لثه ای را درمان کند؟

گاهی برخی افرادی که به  لبخند لثه ای دچار هستند فقط دارای عامل حرکات بیش از حد لب هستند. حال برای این جراحی باید جراح و دندانپزشک خود صلاح بیند که آیا با بهبود ظاهر لب این مشکل برطرف خواهد شد یا خیر. اگر ظاهر لبخند لثه ای با جراحی لب تغییری ندارد، پس نیاز به انجام این عمل نیست و باید روش های دیگر نامبرده را در نظر داشت.

هزینه اصلاح طرح لبخند لثه ای

همانطور که می‌دانید میزان هزینه در روش های زیبایی دندانپزشکی یکسان نیست با توجه به برخی فاکتور ها این ارقام متغیر هستند. گاهی فقط خط لثه نیاز به جراحی دارد. حال گاهی باید با استفاده از وسایل مناسب، طول دندان ها را افزایش داد همچنین بسیاری از مشکلات که در متن مقاله ذکر شد، هر کدام برای برطرف سازی به روشی مخصص نیاز دارند. بنابراین برای اطلاع از میزان هزینه روش اصلاح طرح لبخند لثه ای باید به کلینیک دندانپزشکی دردیس مراجعه حضوری داشته باشید.

نتیجه گیری

حال که با موضوع طرح لبخند لثه ای بیشتر آشنا شدید و اگر فکر می کنید که شما نیز داری چنین مشکلی هستید و یا به هر دلیلی از طرح خنده خود راضی نیستید می توانید به مطب بهترین دندانپزشک زیبایی برای اصلاح طرح لبخند خود مراجعه کنید. متخصص حرفه ای زیبایی طرح لبخند می تواند دقیقا مشکلات دهان و دندان و فک ها و ساختار لثه شما را بررسی کند و بهترین روش را برای به دست آوردن بهترین نتیجه پیشنهاد بدهد. نا گفته نماند که در کلینیک دردیس بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد تمامی خدمات مربوط به اصلاح طرح لبخند ارائه می شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
admin

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button