مسواک زدن کافی نیست !

لازم است بدانید مسواک به تنهایی برای بهداشت دهان و دندان کافی نیست . حتما همراه آن از نخ دندان استفاده کنید . زیرا مسواک تنها 3 سطح از 5 سطوح دندان را تمیز می کند . 2 سطح دندان که فاصله بین دندانی است تنها با نخ دندان تمیز می شود.

عکس-آموزش-صحیح-کشیدن-نخ-دندان
عکس-آموزش-صحیح-کشیدن-نخ-دندان

چرا نخ دندان ؟

بدانید بیماری لثه از خط لثه و بین دندان ها شروع می شود. استفاده روزانه از نخ دندان که بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی دهان و دندان است به از بین بردن پلاکت ها در فضای بیت دندان ها  کمک می کند . در واقع قسمتهایی که مسواک به طور کامل نمی تواند پلاکت های را از بین ببرد ، با نخ دندان تمیز می شود. اما برای اینکه نخ دندان به طور مؤثر پلاکت را از دندان خارج کند ، باید مطمئن باشید که از تکنیک صحیح استفاده می کنید.

روکش زیبایی دندان یکی از روش های پرکاربرد می باشد و این روش در کلینیک دندانپزشکی دردیس توسط بهترین متخصصین و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت انجام می گیرد.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

بیشتر بخوانید: علت شکستن دندان و درمان آن

آموزش استفاده از نخ دندان

حتما دست های خود را قبل از استفاده از نخ دندان شستشو دهید.ابتدا 30 سانتیمتر از نخ دندان را ببرید . نخ دور انگشتان وسط پیچیده می شود و با انگشت اشاره و شست نیرو و جهت آن کنترل می شود . از سه ناحیه دندانی داخل برده می شود . تنها رد کردن از بین دندان ها کافی نیست بلکه باید دور هر دندانی از ناحیه دندانی رد می شود دور دندان حلقه شود و به بالا کشیده شود تا پلاک ها کنده شود.برای درک بهتر این فیلم را ببینید :

مزایای استفاده از نخ دندان

  • · مسواک و نخ دندان باعث کاهش وزن می شود : در حالی که هیچ مطالعه یا شواهد مستقیمی وجود ندارد که سلامت دندان را به رژیم های غذایی مناسب پیوند دهد ، شواهدی وجود دارد که از این ایده حمایت می کند که مسواک زدن و نخ دندان بعد از خوردن غذا می تواند شما را به وسوسه کمتری برای خوردن تبدیل کندبنابراین ناخودآگاه منجر به کاهش وزن نیز می شود.
  • مسواک زدن در وسط روز همیشه راحت نیست. اما استفاده از نخ دندان بعد از غذا می تواند به ارتقاء بهداشت دهان و دندان کمک کند و همچنین باعث شود دهان شما تمیزتر شود.
  • هنگامی که دارای میان وعده سالم هستید، به خاطر داشته باشید که برخی از میان وعده های رایج مانند پرتقال یا کشمش و سایر میوه های خشک برای سلامتی شما مفید هستند اما تمایل به ماندن بین دندان ها دارند. میوه های خشک دارای قند زیادی هستند که ماندن آنها در بین دندان ها می تواند به همراه باکتری ها باعث پوسیدگی دندان شود. خوشبختانه نخ دندان می تواند به تمیز نگه داشتن دندان ها کمک کند .
  • مهم نیست که چه نوع رژیم غذایی را دنبال می کنید ، می توانید با پیروی از یک روش معمول مراقبت دهان و دندان از مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان روزانه ، دهان و دندان های خود را تمیز نگه دارید تا احساس خوبی داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
admin

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button