مزایای جرم گیری دندان

فهرست

مزایای جرم گیری دندان

یکی از مهم ترین نکات زیبایی در چهره همه افراد دندان ها می باشند . وجود دندان های تمیز و سالم نیاز به مراقبت دارد . اما در صورت وجود جرم باید چه کار نمود ؟ عوارض جرم دندان چیست ؟ مزایای جرم گیری دندان چیست ؟ با ادامه مطلب همراه باشید .

مزایای جرم گیری دندان
مزایای جرم گیری دندان

دندان ها و تاثیرات آن بر چهره ی افراد

رنگ دندان در هر فردی متفاوت است و ما روزانه افرادی را می بینیم که رنگ دندان هایشان متفاوت است.

مطمئنا داشتن دندان های مرتب، سالم و خوش رنگ نقش مهمی در جذابیت چهره دارد و در مقابل داشتن دندان های نا مرتب و بد رنگ و دهانی بد بو و… دارای ظاهری نامناسب و دفع کننده است.

بنابراین بهداشت دهانی و سلامت دندان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با رعایت هرچه دقیق تر و مناسب بهداشت دهانی، دندان ها سالم تر و دارای ظاهری مناسب و رباینده می شوند.

   کلینیک دندانپزشکی دردیس یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از پزشکان کلینیک دردیس با شماره ٢٢١ ۴۰ ٢٢١ خط ده  تماس حاصل نمایید .

رعایت بهداشت و تاثیرات مهم آن بر دندان ها

با روشن شدن اهمیت زیاد دندان در میزان زیبایی و جذابیت چهره در افراد، باید در نظر داشت که اهمیت دادن به دندان ها و مراقبت از آن ها سلامت و زیبایی دندان ها را ارتقا می دهد.

می توان یکی از مزایای جرم گیری دندان ها در کلینیک دردیس ، کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران را، جلوگیری از ایجاد آسیب و ظاهر نامناسب در دندان ها به شمار آورد.

در هر وعده ی غذایی، دندان ها در معرض مواد غذایی قرار می گیرند. لایه ی بسیار نازکی از این مواد غذایی که قابل مشاهده نیستند، روی دندان ها را می پوشاند که سبب ایجاد جرم روی آن ها می شود.به اصطلاح جرم دندان نامیده می شود.

جرم دندان و اثرات مخرب آن

اگر دندان به مدت طولانی در معرض جرم قرار بگیرد، ظاهر دندان و فرم آن به تدریج تغییر می کند.

جرم دندانی با تاثیر خود بر رنگ و ساختمان دندان سبب ایجاد عارضه و رنگ بد روی دندان ها می شود، همچنین در اثر این عوارض دهان بوی بدی به خود می گیرد که تاثیر نامطلوب در روابط اجتماعی دارد.

ماندگاری جرم های دندانی و رفع نکردن آن باعث تشکیل اسید روی دندان می شود، این اسید های تشکیل شده سبب تخریب ساختمان دندانی و ایجاد عوارضی مثل:ایجاد حفره (به اصطلاح کرم خوردگی دندان) می شود.

مزایای جرم گیری دندان
مزایای جرم گیری دندان

واژه جرم گیری دندان نیزاز همین جا نشعت گرفته است. اگر چند روز مسواک زده نشود و لایه های عذایی روی دندان بنشینند، با زدن مسواک همه آنها از بین می روند اما اگر فاصله زمانی و عمر این لایه ها به چند ماه و یا چند سال برسد، دیگر به راحتی نمی شود از شر آنها خلاص شد. به طوری که زردی آنها بر روی دندان باقی خواهد ماند و ظاهری زشت به وجود می آورد.

علاوه بر افرادی که در مراقبت از دندان های خود کم کاری می کنند، موارد دیگری هم هستند که به این موضل گرفتار می شوند. افراد سیگاری و کسانی که مصرف کننده مواد مخدر هستند، بسیار بیشتر از سایر افراد به جرم گیری دندان نیاز دارند. علاوه بر افراد سیگاری و مصرف کنندگان مواد مخدر، کسانی که بیش از اندازه چای می نوشند نیز به جرم دندان مبتلا می شوند.

جالب است بدانید که علاوه بر مواد غذایی، حتی خود بزاق دهان نیز سبب افزایش جرم بر روی دندان ها می شود. بنابر این اگر حتی برای مدتی غذا هم نخوریم، باز هم جرم ها بر روی دندان ها می نشینند.

از آنجا که افراد در مورد جرم گیری دندان اطلاعات کافی ندارند بسیار طبیعی است که نظریات اشتباه و شایعه ها را در این زمینه باور کنند. یکی از این شایعه ها این است که با انجام عمل جرم گیری دندان بر روی دندان ها آنها لق خواهند شد. این باور کاملا غلط است زیرا با انجام این عمل به هیچ عنوان دندان لق نمی شود. پس از آن که جرم بر روی دندان می نشیند، اسیدی که از جرم ها به وجود می آید سبب می شود تا بخشی از قسمت های دندان نابود شود و بنابراین دندان لق به نظر بیاید. اما فرد بیمار متوجه این موضوع نخواهد شد و علت آن هم این است که حجم جرم ها به اندازه ایست که دور دندان را احاطه می کند و فرد اصلا حس نمی  کند که بخشی از دندانش را از دست داده. ولی پس از آنکه جرم گیری دندان کاملا انجام شد، جرم ها از بین می روند و اکنون دیگر جرمی وجود ندارد که فضای از دست رفته میان لثه و دندان را پر کند. بنابراین بسیاری این تصور را دارند که جرم گیری دندان ها را لق می کند. این نظر اصلا صحت ندارد و هیچ توجیه علمی برای آن وجود ندارد .

برخی از خدمات کلینیک دردیس ، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند
ارتودنسی
بلیچینگ
ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم
با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
کلینیک تخصصی دندانپزشکی دردیس

نظرات بسته شده است.

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button