عوارض جرم گیری دندان

فهرست

عوارض جرم گیری دندان

دندان و دهان نقش مهمی در چهره هر فرد دارند . برای رفع مشکلات در دهان می توان از روش جرم گیری استفاده نمود . گاهی سوال ایجاد می شود که آیا جرم گیری دندان روی دندان ضرر دارد ؟ عوارض جرم گیری دندان چیست  ؟ آیا جرم گیری باعث لق شدن دندان می شود؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

عوارض جرم گیری دندان
عوارض جرم گیری دندان

مشکلات دهان و دندان

مشکلات دهان و دندان به دو دسته تقسیم می شود . مشکلات مربوط به دندان و مشکلات مربوط به بافت های نگه دارنده .

مشکلات دندان

این مشکلات از جمله مشکلات پوسیدگی دندان

مشکلات بافت نگه دارنده

مشکلات موجود در بافت نگهدارنده مربوط به ایجاد جرم و پلاک در اطراف دندان می باشد . برای پیشگیری از این مشکل باید به طور مرتب بهداشت دهان رعایت شود . جرم گیری نیز یکی از روش های مناسب برای رفع آن می باشد .

آیا جرم گیری دندان روی دندان ضرر دارد ؟

در واقع جرم گیری دندان هیچگونه ضرری بر روی دندان ایجاد نمی کند ، اما برای بیماران بارها پیش آمده که بعد از جرم گیری دندان و لثه های آن ها حساس شده و دچار تغییراتی می شود .

این مشکلات به دلیل رفع جرم از سطح دندان ها . هنگامی که جرم بر روی لثه و دندان ها قرار دارد باعث تحلیل آن ها می شود ، هنگامی که جرم دندان ها جدا می شود بیمار احساس می کند که بخشی از لثه آسیب دیده و حساس می شود . با رعایت بهداشت و گذشت زمان این مشکل برطرف می شود .

ایا جرم گیری دندان باعث لق شدن دندان می شود ؟

این برداشت بسیار یک برداشت اشتباه بوده و اگر جرم گیری به درستی انجام شود موجب ایجاد یک لثه سالم می شود و هیچگونه آسیبی به دندان وارد نمی کند .

تغییر رنگ دندان با بلیچینگ

یکی از روش های رفع جرم در سطح دندان استفاده از بلیچینگ دندان می باشد که به دو روش بلیچنگ در مطب و بلیچینگ در منزل می باشد .

بلیچینگ در منزل

در این روش از دندان ها یک قالب تهیه شده تا مواد مخصوص را در داخل آن ها قرار دهند . در این روش باید تمام نکات ذکر شده به دقت بررسی شود .

بلیچینگ در مطب

در روش بلیچینگ در مطب یک ژل مخصوص در دندان ها قرار می گیرد یا بلیچینگ دندان با لیزر و یا بدون آن ، دندانپزشک اقدام به رفع جرم از سطح دندان ها می نماید .

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button