سوالات متدال در رابطه با ارتودنسی دندان

فهرست

 سوالات متدال در رابطه با ارتودنسی دندان

سن مناسب برای ارتودنسی دندان چه سنی می باشد ؟

دندان ها حتی در سنین بالا می توانند حرکت کنند، و در وضعیت نامناسبی قرار گیرند با ارتودنسی دندان می توان این مشکل را برطرف کرد بنابرین در بزرگسالان ارتودنسی دندان امکان پذیر می باشد و ارتودنسی کردن دندان ها مختص به کودکان و جوانان نمی شود .

 آیا با ارتودنسی دندان می توان مشکلات فکی را برطرف کرد ؟

در مواردی که ناهنجاری های فکی بسیار شدید می باشد و بیمار در سنین در بالا است برای برطرف کردن مشکلات فکی ارتودنسی دندان گزینه مناسبی نمی باشد ، و نیاز به جراحی است تا مشکلات فکی برطرف شود . اما در کودکان با بکارگیری ارتودنسی دندان می توان ناهنجاری های فکی را بدون نیاز به جراحی در برخی از موارد برطرف کرد .

سن مناسب ارتودنسی 

هزینه درمان ارتودنسی به چه صورت می باشد ؟

فاکتورهای مختلفی در هزینه ارتودنسی دندان در نظر گرفته می شود بعنوان مثال ثابت یا متحرک بودن ارتودنسی یکی از عواملی می باشد که در تعیین هزینه ارتودنسی دندان می تواند تاثیر گذار باشد .

نوع ارتودنسی و میزان پیچیدگی درمان و نامرتبی وضعیت دندان ها می تواند در هزینه تاثیر گذار باشد ، برای تعیین هزنیه دقیق باید یک جلسه حضوری برقرار شود و بعد از بررسی های لازم و انتخاب نوع درمان هزینه تعیین می شود .

 ارتودنسی نامرئی چیست ؟

ارتودنسی نامرئی به دو نوع لینگوال و اینویزیلاین تقسیم می شود در نوع لینگوال براکت های ارتودنسی در پشت دندان چسبانده می شود و به هیچ وجه قابل دید نمی باشد اما می تواند باعث ناراحتی فرد شود ، هزینه ارتودنسی لینگوال یا از پشت دندان نسبت به ارتودنسی ثابت کمی بیشتر است . ارتودنسی دیگری که بعنوان ارتودنسی نامرئی شناخته می شود ارتودنسی اینویزیلاین است ، براکت های این نوع ارتودنسی نامرئی می باشند و با قرار گیری بروی دندان ها قابل دید نیستند ، عملکرد اراتونسی نامرئی همانند ارتودنسی ثابت می باشد با این تفاوت که براکت هایی که در این نوع ارتودنسی استفاده می شود شفاف و سرامیکی است که از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارتودنسی نامرئی می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید .

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button