روش های اصلاح طرح لبخند

لبخند ها یکی از معیار های اساسی زیبایی و جذابیت در چهره به شمار می رود. اما نکته اصلی آن است که چگونه می توان لبخندی زیبا داشت؟ اصلاح طرح لبخند بدون ارتودنسی چگونه ممکن است؟  اصلاح طرح لبخند لثه ای برای چه کسانی مناسب است ؟ اینها همگی جزو سوالاتی که در ذهن شما مخاطبین عزیز نقش بسته است و ما را بر آن داشته است تا نوشتاری در این خصوص در اخیتارتان قرار دهیم، چرا که با دانش و آگاهی بالا می توانید به نتیجه مطلوب خود دست یابید. کلینیک های دندانپزشکی با کادری متخصص و متبحر و با بهره گیری از تکنیک های به روز و با استفاده از بهترین مواد دندان های درخشان و لبخند های زیبا داشته باشید.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند مجموعه ای از فرآیند های دندانپزشکی و زیبایی است که با هدف ایجاد لبخندی زیبا و جذاب انجام می شود. به شما یادآوری کنیم که اصلاح طرح لبخند ترکیبی از روش های با مزایا منحصر به فردی است و نمی توان به عنوان روشی واحد از آن یاد کرد.

اصلاح طرح لبخند فک بالا

تعریفی کوتاه از خط لبخند

خط لبخند یک خط مجازی است که در قسمت فوقانی لب ها کشیده شده است که طبق اصول زیبایی شناختی باید هنگام خندیدن مطابق منحنی لب پایینی تان باشد.

روش های اصلاح طرح لبخند

برخی از این عمل ها باید با حالت چهره، رنگ پوست، رنگ موها، ظاهر دندان، بافت لثه و لب های شما در تناسب باشد. ممکن است هر کدام از روش های زیر به صورت جدا گانه برای فرد انجام شود.

  1. کامپوزیت دندان: اگر دندان های بد رنگ، شکسته یا آسیب دیده دارید می توانید برای اصلاح طرح لبخند خود از روش باندینگ کامپوزیت استفاده کنید. کامپوزیت ها از روش های نوین ترمیم و بازسازی دندان ها به شمار می رود که دندانپزشک باید علم مختص به انجام کامپوزیت را داشته باشد، ماندگاری آن حدود 5-7 سال است البته طول عمر آن به انجام نکات احتیاطی و مراقبتی وابسته است.
  2. لمینت دندان: لمنیت دندان ها لایه بسیار نازکی هماهنگ با دندان ها هستند که روی دندان ها را به طور کامل پوشش می دهند. اغلب لمینت ها برای تغییر رنگ، اندازه و طول دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
  3. ایمپلنت دندان: این روش درمانی برای زمانی است که خرابی و پوسیدگی دندان هایتان به حدی باشد به لایه های عمیق رسیده باشد و نیاز به کاشت دندان دارید، ایمپلنت ها از پایه های فلزی و روکش بر روی آن تشکیل می شود.
  4. سفید کردن دندان: دندان ها به دلایل مختلفی دچار کدری و بد رنگی شده باشند را با انواع روش های سفیدی مانند: بلیچینگ، جرم گیری، لیزر تراپی، بروساژ درمان می شود. البته هر کدام از تکنیک های درخشنان کردن دندان ها بسته به نوع دندان و میزان بد رنگی آن ها برگزیده می شود.
  5. لیفت لثه ای: در برخی از افراد زمانی که دندان های دائمی شان رشد می کند لثه شان به خوبی عقب نشینی نمی کند و این وضعیت ممکن است باعث عدم رضایت فرد از لبخند لثه ای شود و در این هنگام به کمک روش نوینی از لیفت لثه شکل متفاوتی به لبخند می بخشد. در لیفت لثه تناسبی در خط لثه و اصلاح طرح لبخند ایجاد می شود و در نهایت منجر به افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.
  6. ارتودنسی: برخی از افراد از زمانی که دندان های دائمی شان رشد کرده است دچار نا مرتبی در ظاهر دندان های شان شده اند یکی از روش های هموار سازی دندان ها همین روش ارتودنسی است که کمک انواع ابزار های مختلف ممکن می شود. انواع مختلفی از ارتودنسی وجود دارد که دندانپزشک بنا به شرایط فیزیکی دندان ها و سلیقه فرد یکی از آن ها را برای کارگذاشتن در روی دندان ها انتخاب می کند.
اصلاح طرح لبخند فک بالا و پایین

مزایا اصلاح طرح لبخند

  • افزایش سطح اعتماد و عزت نفس در برقراری ارتباطات اجتماعی
  • بهبود سطح کیفی زندگی
  • افزایش سلامتی و زیبایی
  • طول عمر بالا

آیا اصلاح طرح لبخند عوارضی را هم به دنبال دارد؟

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شد، عمل های مختلفی در اصلاح طرح لبخند دخیل هستند و بنابراین انجام هر عملی ممکن است عوارضی را برای فرد به همراه باشد. به طور مثال زمانی که از دندانپزشکی متبحر در کلینیکی با تجهیزات به روز استفاده نکنید ممکن است در انجام کامپوزیت سطح دندان های تان را بیش از حد کافی تراش خورده شوند و دچار آسیبی شدید در ناحیه سطح دندان های شوید یا هنگامی که برای سفید کردن دندان های تان در اثر بی دقتی مینای دندان تان از بین برود. پس انتخابی نادرست می تواند خسارات جبران ناپذیری به سلامتی و زیبایی مان وارد کند به شما توصیه می کنیم برای انتخاب دندانپزشک و کلینیک دندانپزشکی نهایت دقت و تلاش خود را به خرج دهید. هم چنین مراقبت های بعد از اتمام هر عملی  به طور مستقیم در موفقیت آمیز بودن آن عمل تاثیر شگرفی می گذارد، پس مراقبت های بعد از عمل را هم جدی بگیرید.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟ 

یک حقیقتی که وجود دارد و این است که تا کنون قیمتی واحد از عمل اصلاح طرح لبخند ارائه نشده است، زیرا عوامل متعددی در برآورد این هزینه ها دخیل هستند که ممکن است در هر یک از افراد بنا به میزان کاری که انجام شده است متفاوت باشد.

البته در نظر بگیرید که اصلاح طرح لبخند تنها به یک عمل ختم نمی شود و عمل های متعددی برای ایجاد طرح لبخند انجام می شود. شما کاربران عزیز می توانید در جلسات مشاوره ای قبل از عمل از قیمت ها لبخند های هالیوودی سوال کنید تا برنامه ریزی بودجه ای داشته باشید.

نتیجه گیری

دیگر جای نگرانی وجود ندارد، چرا که امروزه با کمک انواع عمل های زیبایی می توان به تمامی آسیب های پوستی و دندانی که منجر به نارضاتی از ظاهر افراد می شود پایان داد. یکی از همان عمل های زیبایی کار آمد اصلاح طرح لبخند است که با کمک روش های مختلفی امکان پذیر است. توجه داشته باشید که برای یافتن بهترین نتیجه به بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
admin

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button