تفاوت لمینیت دندان با ارتودنسی

تفاوت لمینیت دندان با ارتودنسی

بهم ریختگی دندان ها در زیبایی چهره بسیار تاثیر می گذارد، روش های مختلفی برای اصلاح این بهم ریختگی مطرح شده است که بهترین گزینه ارتودنسی دندان می باشد اما در موارد جزئی می توان از لمینیت دندان که روکش های سرامیکی و کامپوزیتی است برای رفع این بهم ریختگی استفاده کرد و ظاهر مناسبی را در دندان ها ایجاد کرد . با توجه به میزان آسیب دیدگی دندان ها و وضعیت قرار گیری آن ها بهترین روش انتخاب می شود در واقع تعیین کننده این موضوع که ارتودنسی روش مناسبی می باشد یا لمینیت دندان بعد از بررسی و معایناتی که توسط دندانپزشک زیبایی صورت می گیرد ، تشخیص داده می شود .

تفاوت لمینیت دندان با ارتودنسی

همچنین یکی دیگر از عواملی که می تواند در انتخاب یک روش مناسب تاثیر گذار باشد سن فرد است ، در کودکان بهترین روش برای اصلاح نامرتبی دندان ها ارتودنسی دندان می باشد توصیه می شود کودکانی که با مشکل بهم ریختگی دندان مواجه هستند هر چه سریع تر تحت درمان قرار گیرند زیرا در سنین پایین می توان با کمک ارتودنسی دندان به خوبی وضعیت قرار گیری دندان ها را اصلاح کرد ، اگر درمان به موقع صورت نگیرد در سنین بالا ممکن است نتوان نتیجه دلخواه را دریافت کرد .

برای اصلاح وضعیت قرار گیری دندان ها روش های مختلفی مطرح شده است مانند ارتودنسی کردن دندان که انواع مختلفی دارد و به صورت ثابت و متحرک است ، لمینیت دندان که از نوع سرامیکی و کامپوزیتی می باشد و روکش های دندانی که با توجه به میزان آسیب دیدگی دندان و وضعیت قرار گیری دندان ها بهترین روش انتخاب می شود

ارتودنسی دندان

بهترین روشی که می توان از آن نتیجه مطلوبی دریافت کرد ، و نامرتبی دندان را اصلاح کرد ارتودنسی دندان می باشد که در انواع مختلفی است ، در قدیم دستگاه ارتودنسی دندان ثابت بروی دندان ها قرار می گرفت و امکان برداشتن آن ها از روی دندان وجود نداشت در صورتی که امروزه براکت های ارتودنسی دندان بصورت متحرک می باشد و در صورت نیاز می توان آن ها را از دهان خارج کرد .

لمینیت دندان

در برخی از افراد نامرتبی دندان ها بسیار جزئی می باشد که می توان برای برطرف کردن این نامرتبی به جای بکارگیری ارتودنسی دندان ، از لمینت دندان استفاده کرد . علاوه بر مرتب کردن دندان ها ظاهر زیبایی را در دندان ها ایجاد کرد .

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button