باور های غلط جرم گیری دندان

فهرست

باور های غلط جرم گیری دندان

جرم ها بر روی دندان یکی از دلایل مهم در تغییر رنگ دندان ها می باشند . تغییر رنگ دندان ها باعث می شود که فرد از داشتن لبخند زیبا خودداری نماید . گاه باورهای غلط جرم گیری دندان موجب می شود تا فرد برای رفع مشکل خود به دندانپزشک مراجعه نکند . ما در ادامه مطلب به سوالات شما رد رابطه با جرم گیری دندان پاسخ می دهیم …

باور های غلط جرم گیری دندان
باور های غلط جرم گیری دندان

جرم گیری دندان

از دلایل جرم در دندان می توان به عدم رعایت بهداشت اشاره نمود . جرم گیری دندان یک روش مناسب می باشد که هم نقش درمانی و هم نقش پیشگیری را ایفا می کند . بعد از رفع جرم از سطح دندان ها ، دندانپزشک با استفاده از برس های مخصوص سطح دندان ها و قسمت هایی که به دلیل رفع جرم ناهموار شده اند را صاف می نماید . این کار به منظور جلوگیری از ایجاد جرم در محل های قبل صورت می گیرد .

آیا جرم گیری ضرر دارد ؟

وجود جرم بر سطح دندان ها آسیب جدی به استخوان اطراف دندان و مینای دندان وارد می کند . اگر جرم گیری با دستگاه های استاندارد و توسط دندانپزشک ماهر جرم گیری صورت گیرد ، نه تنها منجر به ایجاد آسیب در سطح دندان نمی شود ، بلکه برای ایجاد سلامتی دهان نیز مفید می باشد .

اما به دلیل رفع جرم و برداشتن یک لایه از دندان ها ، فرد به سرما و گرما حساس می باشد و در هنگام مصرف مواد غذایی و یا نوشیدنی ها دچار حساسیت می شود که یک مسئله طبیعی بوده و نیاز به نگرانی نمی باشد . اگر جرم گیری دندان صورت نگیرد ، دندان ها به مرور دچار پوسیدگی شده و در نهایت ممکن است تمام دندان از بین برود . بنابراین مزایای جرم گیری دندان بسیار بیشتر از معایب آن می باشد .

جرم گیری و رفع بوی بد دهان

گاهی بوی بدن دهان به دلیل عفونت های پیشرفته سینوسی ، عفونت های پیشرفته ریوی ، بیماری های خاص دستگاه گوارشی و … ممکن است ایجاد شود که با مراجعه به پزشکان مربوطه می توانید به رفع این مشکل اقدام نمایید .

اما اغلب بوی بد دهان و دندان به دلیل مواد غذایی در داخل دهان می باشد . در بیشتر مواقع این مشکل مربوط به دلیل پوسیدگی دندان که به دنبال جرم بر روی دندان ها ایجاد شده است ، رخ می دهد .

از دیگر دلایل ایجاد بوی بد دهان می توان به عفونت های شدید لثه اشاره نمود که برای رفع آن بعد از جرم گیری دندان ها ، با استفاده از جراحی اقدام به رفع آن می نمایند .

جهت دریافت مشاوره از کلینیک دندانپزشکی دردیس می توانید با شماره ٢٢١ ۴۰ ٢٢١ ده خط  تماس حاصل نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button