انواع لمینت دندان

فهرست

انواع لمینت دندان

لمینت دندان یکی از پرطرف دار ترین روش دندانپزشکی می باشد . بسیاری از افراد برای اصلاح طرح لبخند از این روش استفاده می کنند . در این مطلب در رابطه با  انواع لمینت دندان توضیح داده می شود .

انواع لمینت دندان
انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لمینت دندان کامپوزیتی

کامپوزیت دندان که به طور مسقیم در دهان بیمار کار گذاشته می شود . ماندگاری لمینت دندان به طور نظری 5 سال می باشد . هزینه این روش نسبت به لمینت سرامیکی کمتر است و سریع تر آماده می شود .

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی و یا همان پرسلن ونیر این روش یکی از روش های جدید می باشد که در صورتی که از چسب های قوی و با کیفیت استفاده شود علاوه بر طبیعی بودن بین 15 الی 25 سال ماندگاری دارد  .

یکی از مزایای خوب این روش تراش کم دندان ها می باشد . در واقع به طور کلی یا تراش داده نمی شود و یا تراش بسیار جرئی داده می شود .

مزایا و معایب لمینت دندان

به طور کلی اگر بهداشت دندان به خوبی رعایت شود و دندانپزشک نیز از مواد خوب برای لمینت دندان شما استفاده کرده باشد ، در نتیجه لمینت دندان برای شما عوارض و معایبی نخواهد داشت .

دلیل خراب شدن دندان ها چیست ؟

یکی از مشکلات مراجعه کنندگان بعد از لمینت دندان ، خرابی دندان ها می باشد . دندان ها نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت فراوان دارند . در واقع لمینت ظاهر دندان ها را خوب نگه می دارد به همین علت خرابی که در سطح دندان ها و زیر لمینت ایجاد می شود قابل مشاهده نمی باشد تا زمانی که به دندان ها درد گرفته و بیمار در این شرایط به دندانپزشک مراجعه می نماید .

هزینه لمینت دندان

لمینت دندان یکی از مواردی کمی باشد که باید برای برآورد هزینه لمینت دندان به دندانپزشک مراجعه شود . زیرا قبل از لمینت دندان ابتدا باید تمام پوسیدگی و خرابی های لمینت دندان بررسی و رفع شود . بعد از رفع تمام مشکلات دندان ها ، دندانپزشک هزینه را برای لمینت به بیمار اطلاع می دهد.هزینه انجام لمینت کامپوزیتی نسبت به لمینت سرامیکی کمتر می باشد .

برای دریافت مشاوره از دندانپزشکان کلینیک دردیس می توانید با شماره ٢٢١ ۴۰ ٢٢١ خط ده تماس حاصل نمایید .

همچنین برای نمونه کار های کلنیک دردیس پیج اینستاگرام و یا گالری سایت را مشاهده نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button