آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می زند؟ 

فهرست

آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می زند؟

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟

وقتی می خندیم اولین چیزی که مانند دانه مروارید نمایان می شود و لبخند ما را زیبا و جذاب می کند، دندان است، پس باید به این عضو ارزشمند که باعث سلامتی و زیبایی ما می شود بسیار اهمیت داد و در نگهداری از آن کوشا باشیم.

چند لحظه با خود فکر کنید اگر دندان های خراب و نا زیبا داشته باشید، چه می شود؟

بله همان می شودکه افراد روحیه اعتماد به نفس و ارتباط اجتماعی خود را از دست می دهند، یا در خوردن غذا و هضم آن دچار مشکل می شودند چون اگر دندان درد داشته باشید نمی توان خوب و درست غذا را جوید، در نهایت در طولانی مدت به معده هم آسیب می رسد.

اما در مورد ایفا نقش دندان در زیبایی افراد، که جذابیت شان را دوچندان می کند.

برخی از مردم برای بازیابی زیبایی دندان های شان از روش های زیادی استفاده می کنند، یکی از روش های پرطرفدار لمینت دندان است که  در ادامه به بررسی اجمالی آن می پردازیم.

با ما همراه باشید.

لمینت دندان چیست؟

روش لمینت اخیراٌ به دلیل کیفیت بالای آن در حوزه زیبایی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و هم چنین بسیاری از نقائص موجود بر روی دندان ها مانند، لک و شکستگی را پوشش می دهند و هم چون یک لایه محافظتی عمل می کنند.

لمینت دندان از یک لایه نازک چینی ساخته  شده است که همرنگ و متناسب با دندان ها است و پس از کارگذاشتن آن دندانپزشک باید رزین هایی استفاده کند که لمینت محکم در جای خود باقی بماند.

انواع لمینت دندان

 1. لمینیت های سرامیکی: نسبت به لمینیت های کامپوزیت مقاومت بیشتری دارند و رنگ های ثابت و طبیعی دارند، هم چنین از ظرافت بیشتری برخوردار است.
 2. لمینت های کامپوزیت: قوام رنگی در این نوع لمینت کمتر است ، در کار گذاشتن چنین لمینت هایی، دندان های طبیعی کمتر خراش داده می شوند که یکی از مزیت های این نوع لمینت محسوب می شود، هم چنین توجه داشته باشید، هزینه این نوع لمینت از لمینت سرامیکی کمتر است.

نمونه اصلاح طرح لبخندکاربرد لمینت دندان

 • رفع فواصل میان دندان ها
 • ایجاد نظم و ترتیب در دندان ها
 • برطرف کردن کوتاهی و بلندی دندان ها
 • سفید کننده دندان ها
 • به عنوان یک لایه محافظتی عمل می کند.

مزایای لمینت دندان

 • اصلاح طرح لبخند
 • زیباتر شدن دندان ها
 • تغییر رنگ دندان ها
 • بالا بردن مقاومت دندان های آسیب دیده
 • بسیار طبیعی جلوه می کند
 • با لثه و بافت های دهانی سازگاری دارد.

انجام عمل های زیبایی دندانپزشکی، مهارت بالای جراح دندانپزشک را می طلبد. دندانپزشکی دردیس با سابقه ای طولانی و دارا بودن کادر حرفه ای این اطمینان را به شما می دهد که بهترین تجربه عمل های زیبایی را داشته باشید.

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

معایب لمینت دندان

 • یکی ا ز معایبی که لمینت دندان با خود به همراه دارد این است که لمینت یک روش دائمی است و قابل تغییر نیست.
 • لمینت، پوسیدگی دندان ها را پوشش می دهد، اما از پوسیده و خراب شدن آن ها جلوگیری نمی کند.
 • روکش های دندانی لمینت قابلیت خراب شدن و آسیب دیدن را دارند.
 • لمینت در افرادی که دچار عارضه های دهانی و حساسیت های لثه ای هستند مناسب نیستند.

آیا لمینت به دندان طبیعی آسیب می رساند؟

اگر هر درمانی توسط پزشک متخصص مخصوص به خود انجام شود، هیچ آسیبی به ما نمی رسد، همین امر در مورد لمینت هم صدق می کند، اگر لمینت دندان توسط بهترین دندانپزشک در مطب یا کلینیک دندانپزشکی که از کیفیت و کمیت تجهیزات دندانپزشکی بالایی برخوردار است، انجام شود هیچ آسیبی به دندان های اصلی نمی رساند.

لمینت برای چه دندان های مناسب است؟

لمینت دندان برای کسانی مناسب است که از عارضه های دهان و دندانی کمتر رنج می برند و عارضه جدی ندارند، چون لمینت فقط در ناحیه مینای دندان کارگذاشته می شود، هم چنین  کسانی که دندان های لک دار، شکسته یا کوتاه بلندی دارند بهترین کاندیدای لمینت هستند.

تفاوت لمینت با روکش دندان چیست؟

روکش لایه ای از مواد است که روی دندان قرار می گیرد و طرح لبخند افراد را اصلاح می کنند. و از آسیب رسیدن به روی دندان ها جلوگیری می کند. و لمینت یک لایه ی نازک ورقه ای است، که فقط سطح دندان را پوشانده و عموماً برای اهداف زیبایی شناسی استفاده می شود و از آسیب رسیدن به دندان ها یا خراب شدن آن ها جلوگیری نمی کند.

 

بهترین دندان پزشکی زیبایی در غرب تهران

برای یافتن بهترین دندان پزشکی  زیبایی در غرب تهران، باید به نکات مهمی توجه کرد که در نهایت بهترین نتیجه را دریافت کرد، در غیر  این صورت احتمال بروز هر مشکل و عارضه  ایی وجود دارد.

نکاتی که در انتخاب کلینیک دندان پزشکی حائز اهمیت است: کیفیت و کمیت تجهیزات موجود در دندان پزشکی، میزان تخصص ، مهارت و تجربه دندان پزشکان حاضر در کلینیک ، شکیل بودن محیط کلینیک که به آرامش ذهنی افراد کمک می کند.

قیمت لمینت دندان

هزینه لمینت و دیگر عمل های دندان پزشکی در بهترین کلینیک دندان پزشکی به عوامل مختلفی وابسته است،

عواملی از قبیل: مقدار مواد مورد مصرفی در دندان های بیمار، کیفیت مواد ، کمیت لوازم به کاربرده شده در حین عمل،

موقعیت مکانی کلینیک، تعداد جلسات بابت پیگیری لمینت، هزینه تصویر برداری برای بررسی وضعیت دندان ها ، همه و همه جزو هزینه های یک عمل لمینت محسوب می شود.

اگر با شرکت بیمه ای قرارداد دارید که هزینه های عمل های زیبایی شما را پوشش دهد، دیگر جای نگرانی نیست و می توانید با خیالی آسوده لمینت دندان راانجام دهید.

نتیجه گیری

بعد از انجام لمینت دندان باید به طور مداوم دندانپزشک دندان ها را چک و بررسی کند تا از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری شود.

برای نگهداری از لمینت دندان هایتان از دندان پزشک خود کمک بگیرید و نوع مسواک، خمیر دندان، نخ دندان، دهان شویه و سایر مواد بهداشتی که برای بهداشت دهان و دندان کاربرد دارند، توسط دندان پزشک تجویز شود.

با دندان های لمینت شده رفتار های پرخطر انجام ندهید چون امکان شکسته شدن و تخریب آن بسیار زیاد است البته در صورت شکستگی هم قابل ترمیم است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]
admin

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button