آیا لمینت دندان دندان های شما را خراب می کند؟

فهرست

آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟

لمینت دندان که به عنوان روکش پرسلن معروف استیک پوسته نازک است که با استفاده از مواد هم رنگ دندان براساس نیاز فرد طراحی شده است. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ ، شکل ، اندازه یا طول آنها و بهبود ظاهری به سطح جلوی دندان ها متصل می شوند.لمینت ها از لایه های مختلف پرسلن نازک می باشد که به  مینای دندان متصل شده و جایگزین سطح قبلی دندان می شوند. بر خلاف تصور عموم ، برای نصب لمینت نیازی به تراش دادن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک ، تعبیه لمینت ها بدون هیچ گونه آسیبی به دندان های انجام می شود. در کنار جنبه زیبایی ، عملکرد صحیح لمینیت نیز مهم است. پس از نصب ، دندانپزشک از رزینهایی که به نور حساس هستند تا لمینت قوی شود ، استفاده می کند.

آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟

خیر  ، اگر دندانپزشک دارای تخصص زیبایی و تجربه کافی باشد ، دندانهای طبیعی شما آسیبی نمی بینند. دندانپزشک در ابتدا با  اشعه ایکس عمومی دهان و فک و دندان های شما را معاینه می کند تا مطمئن شود که لمینت دندان برای شما مناسب است. اگر دندانپزشکان بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد تشخیص دهند که لمینت برای شما مناسب نیست ، گزینه های دیگری مانند روکش کامپوزیت ، ارتودنسی ، بلیچینگ را پیشنهاد می کند.

عکس لمینت دندان
عکس لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

 • از آنجا که قالب برای همه دندانهای اصلی به صورت جداگانه ساخته شده است ، بنابراین تشخیص تفاوت بین لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است.
 • لمینت ها برخلاف دندان های طبیعی ، به دلیل استفاده از موادی با تکنولوژی بالا در ساخت آنها ، در برابر لکه های چای و قهوه مقاوم هستند.
 • در مقایسه با دیگر روش های سفید کننده دندان ، سفید کنندگی بالایی دارند و همچنین در برابر مواردی که باعث شکستگی دندان می شوند مقاوم تر هستند .

معایب لمینت دندان 

 • ساخت قالب  بسیار وقت گیر است و نصب لمینت را حداقل به مدت یک هفته به تأخیر می اندازد.
 • اگر لمینت ها به درستی بچسبند و مراقبت از دندان به درستی انجام شود ، بیمار می تواند از لمینت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند. علیرغم پایداری بالا ، لمینت ها ممکن است شکننده باشند.
 • لمینت نباید مانند دندانهای طبیعی تحت فشار باشد. به عنوان مثال ، شما باید از گاز گرفتن ناخن ، خوردن یخ یا شکستن پسته با دندان لمینت شده خودداری کنید.

روکش زیبایی دندان یکی از روش های پرکاربرد می باشد و این روش در کلینیک دندانپزشکی دردیس توسط بهترین متخصصین و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت انجام می گیرد.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

مراحل انجام لمینت دندان

 • در ابتدا باید قالبی  از دندان ها تهیه می شود برای این منظور مدل از قالب برای ساخت به لابراتور ارسال می شود ، لمینت ها به صورت پوسته ظریف چینی ساخته می شوند و در کوره یا خراشیده شده در بلوک چینی قرار می گیرند تا زیباتر ، براق و شفاف تر  و مشابه با مینا دندان باشد. ساخت قالب معمولا یک تا دو هفته زمان می برد .
 • در جلسه دوم ، قالب تهیه شده لمینت روی دندان ها قرار می گیرد . ممکن است دندانپزشک قسمت کمی از دندادن ( حدود نیم میلیمتر ) را برای صاف کردن و یکدست کردن دندان ها بتراشد .

نگهداری و مراقبت از دندان لمینت شده 

 • نگهداری از لمینت دندان کاملاً ساده است و باید آنها را مانند دندانهای طبیعی خود با مسواک زدن و نخ کشیدن مراقبت کرد.معمولاً دندانپزشک به شما توصیه می کند از خمیر دندانهای ساینده فلوراید غیر ساینده استفاده کنید.
 • برای بررسی عملکرد لمینت باید یک هفته پس از نصب به دندانپزشک خود مراجعه کنید. حتی اگر مشکل نداشته باشید ، این مراجعه برای بررسی سلامت دهان و دندان می باشد.ه
 • همچنین باید به طور مداوم به پزشک مراجعه کنید ، زیرا پوسته لمینت باید توسط خمیر مخصوص ساینده مخصوص جلا داده شود. دندانپزشک شما باید در مدت زمان کوتاهی دندانهای شما را معاینه کند ، بنابراین می تواند هر نشانه کوچکی از پوسیدگی را نیز بررسی کند. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
admin

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button