کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان امروزه از روش های متداول زیبایی دندان محسوب شده که به دلیل محافظت از دندان ها حکم درمانی هم پیدا می‌کند. خانم ها و آقایان به این درک رسیده اند که زیبایی دندان ها بسیار اهمیت دارد، همچنین که بر زیبایی چهره نیز تاثیر بسزایی می‌گذارد. کامپوزیت های دندان پروسه ای حساس هستند که باید حتما در انتخاب نوع و کیفیت آن ها و همچنین کلینیک دندانپزشکی خوب برای انجام این کتار دقت شود و فرد قبل از ستفاده از کامپوزیت حتما اطلاعات کافی در این باره کسب کند. آیا شما هم به دنبال بهبود رنگ دندان خود هستید؟ آیا زیبایی لبخند برای شما اهمیت دارد؟ با ادامه مطلب همراه باشید تا بهترین روش زیبایی دندان را بشناسید.

کامپوزیت دندان

در واقع می توان گفت کامپوزیت دندان یکی از روش های مناسب برای ترمیم دندان ها می باشد. در المان های زیبایی دندان با استفاده از مواد کامپوزیتی می توان مشکلات ایجاد شده در دندان را برطرف نمود. کامپوزیت دندان موجب زیبایی در هنگام لبخند زندن و همچنین براق شدن دندان ها می شود. همانطور که می‌دانید قطعا داشتن دندان هایی کدر و زرد رنگ، خنده ای جذاب برایتان ایجاد نمی‌کند و همچنین اعتماد به نفس را تا میزان زیادی کاهش می‌دهد. اغلب افراد در عکس های دسته جمعی و حضور در مهمانی ها، دندان های خود را پنهان می‌کنند اما با استفاده از کامپوزیت ها می‌توان زیبایی همیشگی و متعادلی به دهان و دندان خوب بخشید. اما باید بدانید که نوعع کامپوزیت، رنگ، کیفیت، برند، میزان شکنندگی و …. از موارد مهمی هستند که باید حتما قبل از انجام این تکنیک درباره همه آن ها آگاهی لازم را برخوردار بود.

فهرست

مزایا و معایب کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در واقع یکی از روش های مناسب برای ترمیم عیوب دندان می باشد . برای برطرف نمودن نامنظمی دندان از کامپوزیت دندان استفاده می شود. در واقع روش مناسبی برای افرادی می باشند که وقت لازم برای درمان طولانی مدت با ارتودنسی دندان را ندارند. همچنین افرادی که رنگ خاصی را برای سفید کردن دندان خود نیاز دارند که با روش های دیگر قابل اجرا نمی باشد را می توان با استفاده از این روش انجام داد .

مزایای استفاده از کامپوزیت دندان

 • بهبود وضعیت دندان ها
 • اصلاح رنگ دندان ها
 • محافظت از سطح دندان
 • طول عمر بالا
 • بدون عوارض
 • هزینه معقول

معایب استفاده از کامپوزیت

 • امکان شکنندگی
 • رنگ پذیری
 • تراشیدگی دندان ها قبل از استفاده از کامپوزیت
 • ایجاد بوی بد دهان در صورت جای گذاری نامناسب

سفید کردن دندان با کامپوزیت دندان

برای استفاده از لبخند هالیوودی بهترین روش استفاده از کامپوزیت دندان می باشد. در روش کامپوزیت دندان می توان رنگ دندان را خود فرد تعیین نماید. در کامپوزیت دندان تعداد رنگ بسیاری وجود دارد که بیماران با توجه به نوع سلیقه خود بیمار می توان رنگ آن را تغییر داد. به عنوان مثال برخی از مراجعه کنندگان به کلینیک دندانپزشکی دردیس خواهان سفیدی بیش از حد برای دندان های خود هستند و بلعکس افرادی نیز مراجعه می کنند و خواهان استفاده از رنگ های طبیعی دندان برای کامپوزیت دندان خود می باشند . زیرا تمایل به جلب توجه دندان خود ندارند. برای اطلاع از هزینه کامپوزیت دندان 1402 می توانید مقاله را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید : سفید کردن کامپوزیت دندان

تفاوت بین کامپوزیت دندان خوب و بد

امروزه به دلیل پرطرفدار بودن کامپوزیت های دندانی، بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی از انواع کامپوزیت با قیمت های گوناگونی استفاده می‌کنند. حال امروزه متقاضیان این امر زیبایی برای انتخاب نوع کامپوزیت بر اساس میزان هزینه و سایر موارد دچار سردرگمی شده اند که اکنون برای شما این مسئله را روشن خواهیم ساخت. ابتدا به این مسئله توجه داشته باشید که هیچ ارزونی بی علت نیست . اما خارج از این مسئله باید بدانید که کامپوزیت هایی با کیغفیت بسیار خوب دارای مزایایی هستند که سایر جنس های آن از این موارد برخوردار نیستند و چه بسا که برخلاف هزینه کم آن ها در ابتدای کار، فرد را دچار هزینه های سرسام آور و نگران کننده ای می‌کند. اکنون به برخی از نکات دیگر در این باره خواهیم پرداخت.

 1. ابتدا باید حتما به برند کامپوزیت انتخابی نیز توجه شود. برند کامپوزیت یکی از مبنای اصلی است که بر میزان هزینه آن نیز تاثیر گذاشته و همچنین نشان دهنده اعتبار و مرغوبیت کالا می‌باشد. در این مورد حتما باید به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه فرمایید زیرا در کلینیک های نامعتبر کامپوزیت های نامرغوب در قالب برند های خوب به کار گرفته می‌شوند.
 2. بسیاری از دندانپزشک ها برای کار های زیبایی دهان و دندان مدت زمان کوتاهی در نظر گرفته و کامپوزیت های یک فک را در عرض 30 دقیقه جای گذاری می‌کنند. این مورد باغعث می‌شود تا کار بی کیفیتی به مراجعه کننده عرضه شود. فرآیند کامپوزیت و زیبایی دندان مستلزم زمان مناسب بوده و باید با دقت و مهارت خاص انجام شود.
 3. شناخت آناتومی دندان ها و فرم لثه ها، همچنین رنگ سفیدی دندان ها و پوست صورت، از مواردی است که در انتخاب کامپوزیت دندان و رنگ آن تاثیر بسزایی دارد.
کامپوزیت

آیا کامپوزیت دندان، تغییر رنگ می‌دهد؟

کامپوزیت روش حساسی در زیبایی بشمار می‌رود و در هنگام استفاده از کامپوزیت دندان، باید به بهداشت دهان توجه ویژه ای داشت. برخی موارد هستند که موجب آسیب رساندن به رنگ کامپوزیت دندان می شوند. از جمله:

 • مصرف بیش از حد نوشابه و قهوه
 • استفاده از سیگار و قلیان

باید توجه داشت که کامپوزیت هم مانند دندان ها طبیعی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دارد . بنابراین در هنگام مصرف هر گونه مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان می شود بهتر است هر چه سریع تر از مسواک زدن استفاده نمود .

میزان تراش در کامپوزیت دندان چقدر است؟

یکی از مهم ترین ویژگی های کامپوزیت دندان این است که تراش دهی سطح دندان بسیار کم می باشد. حتی گاهی نیاز به تراش دادن سطح دندان ها نمی باشد . تنها در صورتی که نیاز به اصلاح برای نامرتب بودن دندان وجود دارد کمی سطح دندان را تراش می دهند.

میزاتن ماندگاری کامپوزیت دندان به مواردی مانند رعایت بهداشت وابستگی مستقیمی دارد. اکثر مراجعه کنندگان برای این روش خواستارند تا بدانند که به طور دقیق این روش چه مدتی ماندگاری دارد. بهداشت و مراقبت های فردی تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر این روش زیبایی داشته و در این راستا فرد، باید بسیاری از عادات خود را کنار بگذارد. برای مثال کار هایی مانند جویدن ناخن ها، شکستن مغزیجات با دندان، جویدن ته دیگ و … مدت ماندگاری را کاهش می‌دهد. اگر کامپوزیت دندان به هر دلیلی دچار لب پریدگی شود، جای نگرانی نیست و قابل ترمیم است. البته این شکستگی ها در بهترین کیفیت و بهترین دندانپزشکی ها، بسیار کمتر به چشم می‌خورد. برای حفاظت صحیح از کامپوزیت های دندانی به مواد غذایی مصرفی باید توجه زیادی داشت زیرا برخی از نوشیدنی ها مانند قهوه و … موجب تغییر رنگ کامپوزیت ها در طولانی مدت می‌شوند که نمای جالبی هم ندارد.

برداشتن یا ریموو کردن کامپوزیت دندان

تکنیک برداشتن کامپوزیت ها از جای گذاری اولیه آن ها نیز سخت تر و دشوارتر بوده و این مستلزم دقت و مهارت بسیار بالای دندانپزشک زیبایی شما می‌باشد. مواد باندینگ قابلیت نفوذ به تگ های مینایی دندان را داشته و حتما باید به گونه ای از سطح دندان برداشته شوند که آسیبی به سطح آن ها وارد نکنند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button