هزینه کامپوزیت دندان 1402

بسیاری از افرادی که قصد دارند کامپوزیت انجام دهند فاکتور هزینه را بسیار در نظر می گیرند. هزینه کامپوزیت دندان 1402 بر اساس عوامل بسیاری در نظر گرفته می شود. دندان های افراد به طور مستقیم بر چهره آن ها تاثیر می گذارد به همین جهت بسیاری از افرادی که به دلیل داشتن دندان های زرد رنگ و نامنظم اعتماد به نفس خود را از دست داده اند به دنبال روش هایی بر اصلاح طرح لبخند و رفع ایرادات دندان های خود می باشند. کامپوزیت ها انواع بسیاری دارند و بر اساس انواع آن ها هزینه ها متغیر است. کامپوزیت ونیرها یکی از روش های مقرون به صرفه برای اصلاح ایرادات دندان ها می باشند. این روش در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و می تواند به عنوان یکی از مجبوب ترین روش های اصلاح طرح لبخند آن ها را برشمرد. اگر شما هم قصد دارید دندان هایی زیبا و تمیز به رنگ سفید داشته باشید احتمالا تاکنون به فکر کامپوزیت کردن دندان هایتان افتاده اید و می خواهید هزینه کامپوزیت دندان 1402 را بدانید . پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست

ونیرهای سنتی و ونیرهای کامپوزیت چیست ؟

وقتی در مورد روکش دندان صحبت می کنیم منظورمان روکش های سنتی دندان ها می باشد که با جنس چینی نازک ساخته می شوند. در حقیقت این روکش ها از دندان های فرد ساخته می شوند تا هم دوام بالایی داشته باشند هم کاملا به دندان ها منطبق شوند.

درمیان تمام انواع کامپوزیت ها کامپوزیت ونیرها بهترین انتخاب می باشند. این نوع روکش کامپوزیت ها از رزین ساخته شده و می تواند به سرعت روی دندان های فرد اعمال شود. هزینه کامپوزیت دندان 1402 بر اساس ونیر کامپوزیت ها به عوامل بسیاری مانند رنگ و جنس آن و دستمزد پزشک بستگی دارد.

هزینه کامپوزیت 1402

کابرد ونیر کامپوزیت ها

ونیر کامپوزیت ها کاربردهای بسیاری دارند که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اصلاح دندان هایی که کج شده اند و یا بد شکل شده اند.
  • ترمیم دندان های شکسته
  • دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند و نیاز دارند رنگ تمیزتر و سفیدتری داشته باشند.
  • دندان هایی که به دلیل ساییده شدن کوتاه شده اند.
  • دندان هایی که بین آن ها فاصله وجود دارد.

هزینه کامپوزیت ونیر دندان 1402

کامپوزیت ونیرها در مقایسه با لمینیت ها مقرون به صرفه تر می باشند. به طور معمول لمینت ها قیمت بیشتری از کامپوزیت ها دارند و هزینه آن ها دو برابر گرانتر می باشد. توجه داشته باشیم که اکثر درمان های زیبایی دندان ها تحت پوشش بیمه نمی باشد. بنابراین به احتمال بسیار زیاد هزینه کامپوزیت دندان 1402 به صورت آزاد و بدون بیمه در نظر گرفته می شود.

در خصوص انجام کامپوزیت ونیرها عموما در یک جلسه کار شما انجام می شود. بهترین دندانپزشکی در سعادت آباد با بهره بری از دندانپزشکان بسیار مجرب دندان های شما را برای رزین آماده می کند و پس از آن روکش ها را مستقیما روی جلوی دندان ها می تراشد. این رزین ها با استفاده از نور شدید سخت شده و در نهایت پولیش داده می شوند.

در روش سنتی کامپوزیت ها در آزمایشگاه ساخته می شوند اما کامپوزیت ونیرها به طور مستقیم روی دندان ها حجاری می شوند. روکش رزین با استفاده از نور با شدت بالا فرم دهی می شود. بعد از این مرحله می توانیم لایه های بیشتری از کامپوزیت را به دندان ها اعمال کنیم. پس از اتمام کار بایستی باید رزین ها پولیش ها داده شوند تا ظاهری طبیعی تر داشته باشند.

اگر بخواهیم کامپوزیت ونیر را با لمینت دندان مقایسه کنیم باید بگوییم که لمینت دندان پروسه طولانی تری دارد. این به این دلیل است که روکش های لمینت بایستی از قبل از در آزمایشگاه دندانپزشکی آماده سازی شوند بنابراین قبل از نصب روکش نیاز به آماده سازی بیشتری نسبت به کامپوزیت ها دارند.

پس نتیجه می گیریم هزینه کامپوزیت دندان 1402 نسبت به لمینت دندان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان 1402

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان 1402 نسبت با سال 1401 افزایش قیمت داشته است و این مبلغ ممکن است بر اساس عوامل بسیاری متغیر باشد. در نظر داشته باشید که هزینه انواع کامپوزیت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. قیمت کامپوزیت ونیرها در سال اخیر مبلغی مابین یک میلیون و پانصد تا دو میلیون پانصد بوده است و این نکته هم در نظر داشته باشید که کامپوزیت دندان جهت زیباسازی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین بیمه آن را پوشش نمی دهد. کامپوزیت ونیرها دوام بیشتری دارند و به طور معمول بین 4 الی 8 سال دوام خواهند داشت. اگر قصد دارید در کلینیک دردیس کامپوزیت ونیر انجام دهید توجه داشته باشید که کامپوزیت در این مرکز ظرافت و دوام بسیاری دارد. شما می توانید با کلیک بر روی تصویر زیر با کلینیک دردیس تماس گرفته و از آخرین قیمت ها اطلاع داشته باشید.

گیف دردیس
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button