رنگ لمینت دندان

رنگ لمینت دندان

امروزه دندان های طبیعی و دندان های سفید باعث ایجاد زیبایی در چهره فرد و حتی دراصلاح  طرح  لبخند او می شود.  سفیدی دندان ها راحتی روحی را به ارمغان می آورد. باید گفت که  رنگ  دندان ها یا رنگ لمینت دندان ها از فردی به دیگری متفاوت می باشد.

رنگ لمینت دندان

علل اصلی تغییر رنگ دندان ها

استفاده از برخی داروها و آنتی بیوتیک ها: خانم های باردار آنتی بیوتیک را در ابتدای حاملگی مصرف می کنند، دندان های کودک به دلیل رسوب این دارو در طول فرآیند تشکیل دندان ها دچار رنگ شیری  یا خاکستری می شوند.

 پوسیدگی: باید گفت که این عارضه بسته به  نوع پوسیدگی می باشد که معمولا رنگ پوسیدگی در دندان ها بین رنگ سیاه و سفید می باشد. این پروسه بر عصب ها تاثیر می گذارد که درد شدیدی را به همراه دارد. دندانپزشک مجبور به کندن  عصب دندان در مطب  خود  می شود، که این فرآیند باعث ایجاد تغییر رنگ در دندان ها می شود. سپس به ترمیم دندان می پردازد.

استعمال دخانیات و تاثیرات منفی آن بر دندان:  تنباکو، سیگار، قلیون ، نیکوتین و… دیگر ترکیبات شیمیایی خطرناک به طور مستقیم بر روی دندان های فرد تاثیر گذاشته و آن ها را تیره و کدر می نماید.

مصرف برخی از نوشیدنی ها هم چون: چای، قهوه، کاکائو و نوشابه بر رنگ دندان  تاثیر می گذارد و رنگ آن را از سفیدی به سیاهی، قهوه ای یا زرد کدر تبدیل می نماید.

استفاده مکرر از دهانشویه حاوی هگزیدین خوراکی، باعث تیره تر شدن دندان ها می شود.

فلوراید:  دوز زیاد این ماده، در بلند مدت منجر به تغییر رنگ دندان ها از سفید به قهوه ای می شود.

برخی از اقدامات ناگهانی در دندان ها: مواردی که در معرض افتادن ناگهانی ، آسیب دیدن یا قرار گرفتن در معرض یک نیروی خارجی که بر عصب تاثیر می گذارد رخ می دهد، به تدریج رنگ  دندان ها نیز به قهوه ای یا سیاه تبدیل می شود.

ناهنجاری دندانی یا ساختارهای ضعیف  یا نقایص زایمانی: این علل در شکل گیری دندان تاثیر می گذارد، که بر رنگ مینا و عاج اثر مستقیم می گذارد، و منجر به تغییر رنگ دندان می شود. و بهتر است برای این منظور به یک دندانپزشکی زیبایی جهت ترمیم و بهبود رنگ دندان ها مراجعه شود.

تحقیقات پزشکی ثابت کرده است که تغییر رنگ دندان بدون وجود هیچ گونه عارضه ای در دندان  رخ می دهد.

درمان  تغییر رنگ دندان

  • تغییر رنگ دندان در مطب یا کلینیک مجهز دندانپزشکی با رفع رنگدانه های خارجی
  • پر کردن دندان ها با مواد سفید کننده و براق
  • لمینیت دندان با رنگ مناسب دندان ها
  • سفید کنندگی دندان با لیزر

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button