انتخاب رنگ لمینت دندان

فهرست

انتخاب رنگ لمینت دندان

اغلب افراد با شنیدن لمینت ، دندان هایی بیش از حد سفید را به خاطر می آورند در صورتی که این چنین نبوده و لمینت دندان دارای رنگ بندی متفاوتی می باشد .بنابراین انتخاب رنگ لمینت دندان به دلایل متفاوتی بستگی دارد .

انتخاب رنگ لمینت دندان
انتخاب رنگ لمینت دندان

لمینت سرامیکی

یکی از زیباترین و ایده آل ترین نوع لمینت سرامیکی می باشند . در این روش ، دندان یک لایه کوچک تراش داده می شود . بعد از تراش دادن از دندان یک قالبی از دندان تهیه می شود و سپس قالب برای لابراتوار فرستاده می شود . جنس این نوع از لمینت دندان از سرامیک می باشد به همین علت لمینت سرامیکی دارای استحکام بسیار زیادی می باشد . همچنین رنگ پذیری در این نوع از لمینت ها بسیار کمتر می باشد .

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی در مطب تهیه می شود و دندانپزشک روی دندان بیمار قرار می دهد . در این روش استحکام نسبت به لمینت سرامیکی کمتر است .

رنگ مناسب لمینت دندان

در لمینت دندان ، رنگ های متفاوتی وجود دارد . انتخاب نوع رنگ به ملاک های مختلفی مانند رنگ پوست  بستگی دارد . افرادی که پوست تیره دارند اگر از رنگ های بسیار روشن برای دندان های خود استفاده نمایند جلوه مصنوعی به همراه خواهد داشت . در بین رنگ های موجود دو رنگ بسیار روشن نیز وجود دارد که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است .

چه کسانی نمی توانند لمینت دندان انجام دهند ؟

افرادی که دندان های پوسیده دارند نمی توانند از روش لمینت دندان استفاده نمایند . ابتدا پوسیدگی و مشکلات دندان باید رفع شود و سپس بتوانند دند ان های خود را لمینت نمایند . به همین دلیل بهتر است برای مشاوره و معاینه دندان ابتدا به دندانپزشک ماهر مراجعه نمایید تا پزشک بعد از معاینه به شما اطلاع دهد که گزینه مناسبی برای لمینت دندان هستید و یا خیر .

برخی نکلات مهم بعد از لیمنت دندان

رعایت بهداشت بعد از لیمنت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است .

از مصرف غذا ها و میوه های سفت به شدت خودداری کنید .

برای استفاده از دهان شویه از پزشک خود مشورت بگیرید .

بدانید که استعمال دخانیات به مرور زمان منجر به تغییر رنگ دندان ها می شود .

هزینه لمینت دندان

هزینه انجام لمینت دندان نسبت به روش کامپوزیتی کمی بیشتر می باشد که بر اساس نوع لمینت ، دستمزد دندانپزشک و لابراتوار ممکن است متفاوت باشد .

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
dordis

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
Call Now Button