پروتز دندان

پروتز دندان

اگر خواهان استفاده از پروتز دندان می باشید و بهترین نوع آن برای دندان های خود را نمی دانید با ادامه این مطلب همراه باشید تا به تمام سوالات خود در رابطه با پروتز دندان پاسخ دهید .

پروتز دندان

پروتز دندان

پروتز دندان چیست

برای بازگرداندن قسمت های از دست رفته از پروتز دندان استفاه می شود . در برخی موارد هم ممکن است به علت زیبایی دندان از پروتز دندان استفاده شود . پروتز دندان در واقع اندام های ساختگی می باشند .

انواع پروتز دندان

پروتز ها با توجه به نوع استفاده ای که دارند می تواند به 2 دسته کلی پروتز ثابت دندان و پروتز متحرک دندان تقسیم شوند. در ادامه به معرفی تمام ویژگی های ایندو روز از پروتز دندان ها می پردازیم .

پروتز ثابت چیست

پروتز ثابت دندان گونه ای از پروتز می باشند که با استفادهاز چسب به روی دندان های پایه چسبیده می شوند . این پروتز دندان ها به دلیل چسبیدن به دندان قابل جداسازی نمی باشند .

انواع پروتز ثابت

از انواع پروتز ثابت می توان به روکش دندان و بریچ دندان نیز اشاره نمود . معمولا روکش دندان ها به روی دندان ها تراش خورده قرار می یرند و بریج دندان هم به روی دندان های کناری سوار می شوند و می توان گفت نوعی دندان جایگزین می باشند .

برای بازسازی دندان ها و یا جایگزین کردن یکی از دندان ها از دست رفته می توان با استفاده از پروتز ثابت دندان اقدام نمود .

دندان ها مهم ترین و حساس ترین بخش بدن می باشند . باید در مراقبت از آنها نهایت تلاش را نمود . همچنین برای چکاپ و یا رفع مشکل در دندان ها بهتر از به کلینیک دندانپزشکی دردیس مراجعه نمایید .

کلنیک دندانپزشکی دردیس ، یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی می باشد . جهت مشاورهاز پزشکان  کلینیک دردیس با شماره 22140221 تماس حاصل نمایید .

 

پروتز متحرک چیست

همانطور که از نام این پروتز متحرک مشخص می باشد به گونه ای پروتز ها می گویند که می تواند از دهان خارج شوند . این کار خارج کردن پروتز و قرار دادن مجدد آن توسط خود بیمار می تواند انجام شود .

انواع پروتز متحرک

پروتز  متحرک به دو دسته تقسیم می شوند . در ادامه به توضیح در رابطه با انواع پروتز متحرک می پردازیم .

پروتز پارسیل

در این روش پروتز از چند دندان استفاده می شود که پایه های پلاستیکی دارد این پایه ها همرنگ با لثه می باشند .  در برخی موارد نیز ممکن است توسط یک اسکلت فلزی به یکدیگر متصل شوند . گاهی نیاز به روکش در هنگلم استفاده از پروتز پارسیل می باشد.

پروتز کامل

این پروتز بعد از کشیدن دندان ها استفاده می شودو در محل آنها قرار می گیرد . به همین دلیل از فک بیمار یک قالب تهیه می شود . یک الی ده روز زمان می برد تا دندان ها ساخته شود و به بیمار تحویل داده شود .

دندان ها مهم ترین و حساس ترین بخش بدن می باشند . باید در مراقبت از آنها نهایت تلاش را نمود . همچنین برای چکاپ و یا رفع مشکل در دندان ها بهتر از به کلینیک دندانپزشکی مجرب مراجعه نمایید .

پروتز دندان

پروتز دندان

مزایای استفاده از پروتز دندان

برای جایگزینی از دندان های از دست رفته می توان از

پروتز ها استفاده نمود

همچنین باعث بازگشت زیبایی در دندان می شود .

تا حد زیادی سعی می شود که پروتز ها را طبیعی و متناسب با دندان های بیمار بسازند .

باعث جلوگیری از پوسیدگی و خرابی ایر دندان ها می شود .

نکته قابل توجه در پروتز ها مخصوصا پروئتز های متحر آن است که باید روش مراقبت از پروتز دندان  را حتما از دندانپزشک خود بپرسید و تمام موارد آن را رعایت نمایید .

هزینه پروتز دندان

هزینه پروتز دندان با توجه به هزینه لابراتورای و دستمزد پرشک میتواند تغییر کند . همچنین قبل از برآورد هزینه پوتز دندان باید مشکلات دندان ها و تعداد ندان های خراب و کشیده شده را بررسی نمود . به طور کلی استفاده از پروتز دندان نسبت به بسیاری  از روش ها قیمت مناسبی دارد .

مقالات مرتبط

تفاوت بلیچینگ با لمینت دندان 

بلیچینگ دندان 

لمینت دندان 

پاسخ

2 × 1 =