مزایا و معایب لمینیت دندان

مزایا و معایب لمینیت دندان

لمینیت دندان که امروزه طرفداران بسیاری را در میان جوانان پیدا کرده است و افراد بسیاری برای اصلاح طرح لبخند خود خواهان استفاده از این روش می باشند تا با استفاده از لمینیت دندان ، رنگ و فرم دندان های خود را اصلاح نمایند . لمینیت دندان در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی وجود دارد که انتخاب نوع آن بستگی به نظر خود فرد دارد در صورتی که در رابطه با لمینیت دندان و نوع آن اطلاعات لازمی ندارید حتما در جلسه مشاوره تمامی اطلاعات لازم را از دندانپزشک زیبایی خود دریافت نمایید و از او بخواهید که در رابطه با انواع لمینیت دندان و مزایا و معایب هر یک از آن ها راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهد در این مقاله در رابطه با لمینیت های سرامیکی و کامپوزیتی توضیحاتی داده می شود و به مزایا و معایب هر یک اشاره می شود

مزایای لمینیت دندان

لمینیت سرامیکی

لمینیت های سرامیکی ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارند، با بکارگیری این نوع از لمینیت های دندانی می توانید زیبایی چشم گیری را در دندان های خود بوجود آورید . برای بکارگیری لمینیت های سرامیکی در ابتدا توسط دندانپزشک زیبایی باید از روی دندان ها قالبی گرفته شود تا به لابراتور ارسال شود ، در لابراتور مطابق با قالب گرفته شده با استفاده از مواد خاصی لمینیت های سرامیکی که استحکام بسیار بالایی دارند ساخته می شود .

قالب تهیه شده در لابراتور بروی دندان ها قرار می گیرد و در انتها با استفاده از لیزر قالب بروی دندان فیکس می شود . لازم به ذکر است که در این روش کمی دندان ها تراش داده می شود .

لمینیت کامپوزیتی

لمینیت کامپوزیتی نیاز به ساخت در لابراتور ندارد ، توسط دندانپزشک زیبایی در این روش بدون اینکه تراشی بروی دندان داده شود قالب تهیه می شود و بروی دندان قرار می گیرد

مزایای لمینیت دندان

با بکارگیری لمینیت های دندانی علاوه بر تغییر رنگ و فرم دندان می توان از پوسیدگی و خراب شدن دندان ها جلوگیری کرد .

ماندگاری رنگ لمینیت های دندانی بسیار بالا می باشد و بر خلاف ظاهر نازکی که دارند دارای استحکام بسیار بالایی می باشند .

در نوع سرامیکی بدلیل سطح شیشه ای که دارد تغییر رنگ با گذشت مدت زمان بسیار طولانی بسیار جزئی می باشد ، در واقع سطح شیشه ای سرامیک رنگ نمی پذیرد مگر با گذشت مدت زمان طولانی و رعایت نکردن مراقبت های بهداشتی.

معایب لمینیت دندان

معایب لمینیت های دندانی بسیار جزئی و اندک می باشد، در واقع این روش درمانی بسیار ایمن می باشد و عارضه خاصی را برای فرد بوجود نمی آورد از معایب این روش می توان به تراشیدگی جزئی دندان ها در نوع سرامیکی نام برد که در مقابل زیبایی و درخشندگی که با استفاده از لمینیت سرامیکی بدست می آید بسیار ناچیز است .

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

پاسخ

بیست − چهارده =