سوالات متداول لمینت دندان (لمینیت دندان)

سوالات متداول لمینت دندان (لمینیت دندان)

امروزه برخی از افراد دارای دندانی سالم و برخی دیگر به دلایل متعددی از مشکلات دندانی رنج می برند . ممکن است که بعضی از دندان های افراد نامنظم و کج و یا بعضی دیگر رنگ دندان های آنان کدر و تیره باشد. افراد به منظور برخورداری از لبخندی زیبا اقدام به لمینت یا لمینیت دندان می نمایند.

سوالات متداول لمینت دندان(لمینیت دندان)

لمینت دندان از چه جنسی می باشد؟

ابتدا باید گفت که لمینت از دو نوع تشکیل شده است. لمینت کامپوزیتی (ونیری) یا لمینت سرامیکی، که هر کدام با هم تفاوت های جزئی دارند. اما باید گفت که لمینت از پوسته نازکی تشکیل شده است که روی سطح دندان قرار داده می شود. این پوسته باعث ایجاد دندان هایی مرتب و منظم در دهان می شود و به اصلاح طرح لبخند فرد نیز کمک شایانی می نماید.

لمینت دندان برای هر متقاضی چگونه انتخاب می شود؟

لمینت های کامپوزیتی یا لمینت های سرامیکی در آزمایشگاه ساخته می شوند که دندانپزشکی زیبایی ابتدا به تراشیدن مینای دندان می پردازد. سپس بر اساس صلاح دید و انتخاب خود متقاضی اقدام به نصب لمینت مذکورمی نمایند که هیچ گونه عوارض جانبی و حساسیت دندانی برای فرد به همراه ندارد.

کاندیدای لمینت دندان چه افرادی هستند؟

  • کسانی که دارای دندانی کج و نامنظم در دهان هستند که این لمینت به اصلاح طرح لبخند نیز کمک شایانی می نماید.
  • افرادی که رنگ دندان آنان تیره و یا زرد می باشد.
  • افرادی که خواهان زیباسازی و منظم بودن دندان های خود هستند.

باید گفت که لمینت دندان برای افرادی که از حساسیت دندانی برخوردار هستند، یا بهداشت دهانی را رعایت نمی نمایند، مناسب نمی باشد.

تفاوت کامپوزیت با لمینت دندان در چیست؟

هزینه، میزان ماندگاری و طول عمر، عدم برگشت پذیری، مقاومت و استحکام را می توان در تفاوت این دو بررسی نمود که این انتخاب را دندانپزشکی زیبایی اعمال می نماید. اما باید ذکر کرد که قیمت و هزینه کامپوزیت دندان مناسب تر از لمینت سرامیکی می باشد. ماندگاری و طول عمر لمینت سرامیکی بیشتر از لمینت کامپوزیتی است. این پروسه بسته به رعایت بهداشت دهانی و دندانی می باشد.

پروتز را تعریف نمایید؟

پروتز دندان به اعضای مصنوعی و غیر طبیعی بدن انسان گفته می شود، که جایگزین مناسبی برای دندان های از دست رفته می باشد که به دو صورت پروتز ثابت و پروتز متحرک دیده می شود.

برخی از خدمات کلینیک دردیس، دندانپزشکی زیبایی :

اصلاح طرح لبخند

لمینیت دندان

ارتودنسی

بلیچینگ

ایمپلنت دندان

راه های ارتباطی کلینیک دردیس ، دندانپزشک زیبایی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک دندانپزشکی دردیس

پاسخ

بیست − 4 =