روکش دندان

روکش دندان

روکش های دندانی پوسته هایی نازک از چینی یا کامپوزیت رزین هستند که به صورت سفارشی در روی دندان ها ثابت می شوند تا ظاهری مناسب و جذاب ایجاد کنند . روکش های دندان می توانند برای تعمیر دندان های تراشیده شده ، رنگ .گرفته ، نا منظم ، فرسوده ، ناهموار و غیر طبیعی استفاده شوند .

چرا روکش دندان

برای دندان هایی که شدیدا تغییر رنگ داده اند و یا تراشیده شده اند روکش ها یک لبخند زیبا و جذاب ایجاد می کند . علاوه بر آن رنگ روکش ها سخت و ماندگار است و به همین دلیل در بین مردم بسیار فراگیر و محبوب شده اند .

روکش های دندان قسمتهای نازکی از سیمان چینی به رنگ دندان هستند که در قسمت جلوی سطح دندان های طبیعی شما قرار می گیرند و راه آسانی برای برطرف کردن مشکلات فیزیکی و زیابیی شناسی است . هرچند که شما باید به مزایا و معایب پروسه آن آگاه باشید پیش از آن که تصمیم به انجام آن بگیرید . در اینجا شش موردی که باید در مورد آن آگاه بوده و با دندانپزشک خود در مورد آن صحبت کنید آمده است :

مزایا

  • به راحتی خط لبخند شما را سفید می کند . سالها نوشیدن قهوه ، کشیدن سیگار و خوردن غذاهایی با رنگدانه های زیاد در نهایت اثر خود را بر دندان های شما می گذارد و یک ظاهر غیر زرد و قهوه ای غیر جذاب بر دندان های شما می گذارد . رنگ ایجاد شده بر مینای دندان می تواند به وسیله دندانپزشک شما سفید شود اما ممکن است همچنان باقی بماند . اگر شما دنبال راه آسانتری برای سفید کردن دندان های خود هستید ، روکش های دندانی می توانند گزینه خوبی برای شما باشند . روکش ها ضد رنگ گرفتگی هستند ، طبق انستیتو سلامت بین المللی ( NIH) ، پس شما مجبور نیستید در مورد رنگ گرفتن آن نگران باشید و نیازی ندارید که روکش های خود را سفید کنید .
  • مشکلات جزیی زیبایی را حل می کند . دندان هایی که کمی کج هستند یا فاصله دار می باشند می توانند به وسیله درمان های ارتدونسی برطرف شوند اما اینگونه مشکلات می توانند با روکش بهتر حل شوند . روکش ها روی سطح دندان ها وصل می شوند به همین دلیل جای آن ها عوض نمی شود و مشکلات پنهان کردن ابزار ارتدونسی را ندارند . دندان های طبیعی شما همچنان ممکن است فاصله دار یا کج باشند اما هیچ کس به جز شما و دندانپزشکتان این موضوع را نمی داند .

این موضوع اهمیت دارد که توجه کنید که روکش دندان نمی تواند همیشه جایگزین درمان ارتودنسی شود و دندانپزشک شما ممکن است ارتودنسی را به جای روکش به شما توصیه کند .

روکش دندان مزایا و معایب

روکش دندان مزایا و معایب

معایب

  • هزینه بالا . هزینه روکش دندان بسیار به محل شما ، دندانپزشک شما و تعداد دنانهایی که می خواهید روکش کنید بستگی دارد ، اما یک مسئله به طور حتم وجود دارد ، آن ها گران هستند .
  • افزایش حساسیت . برخی افراد که روکش دندان دریافت کرده اند افزایش حساسیت دندانی را تجربه کرده اند ، بر طبق آکادمی آمریکایی دندانپزشکی زیبایی ، شما ممکن است حساسیت دندانی را نسب به سرما یا گرما در روزهای اولیه بعد از انجام روکش احساس کید ، اما معمولا این موضوع برطرف می شود . حساسیت دندانی باعث ایجاد ناراحتی می شود اما شما می توانید با محصولات مناسب آن را مدیریت کنید . خمیردندان هایی وجود دارند که کمک می کنند درد ناشی از حساسیت دندانی را برطرف کنید و همچنین مینای ضعیف شده را تقویت می کند .
جهت دریافت مشاوره از کلینیک دندانپزشکی دردیس می توانید با شماره ٢٢١ ۴۰ ٢٢١ ده خط تماس حاصل نمایید .

نتیجه

استفاده از روکش های دندانی مزایای زیادی دارد که معایب ن را تحت الشعاع قرار داده و افراد را به استفاده از روکش دندان برای برطرف کردن مشکلاتی چون کجی دندان و رنگهای مقاوم ایجاد شده روی دندان ها ترغیب می کند.

پاسخ

4 + 6 =

Call Now Button