تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

یکی از مواردی که باعث ایجاد زیبایی در چهره تمام افراد می شود، خندیدن است . در واقع خنده ی زیبا راز مهم در افزایش جذابیت است . گاهی افراد به دلیل داشتن دندان های بد رنگ و یا بد شکل از خندیدن اجتناب می کنند . اما در صورتی که با روش های مختلف می توان این مشکل را به طور کامل از بین برد . دو روش جرم گیری دندان و بلیچینگ برای رفع بد رنگی دندان بسیار رایج است . اما تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری چیست ؟ کدام روش برای دندان های ما بهتر است ؟

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از روش هایی است که برای رفع مشکل بدرنگی دندان ها بارها مورد استفاده قرار گرفته . در این روش با استفاده از مواد اسیدی که بر روی دندان ها قرار می دهند می توانند بخشی بسیاری از بدرنگی های و رنگدانه هایی که موجب بد فرمی دندان ها می شود را رفع نمایند .

انواع بلیچینگ دندان

این روش مناسب به دو صورت قابل انجام می باشد :

بلیچینگ دندان در منزل

طی این روش می توانید به دندانپزشک مراجعه کرده تا قالبی از دندان ها شما تهیه نماید . سپس مواد مورد نیاز به شما داده می شود. باید توجه داشته باشید که مواد بلیچینگ که از داروخانه تهیه می کنید باید با توجه به توضیحات ذکر شده بر روی آن اقدام به استفاده نمایید.

بلیچینگ دندان در مطب

برای نتیجه بهتر و افرادی که رنگ دندان های آن ها تیره تر است، می توانید از روش بلیچینگ دندان در مطب استفاده نمایید . طی این روش مواد مخصوص بر روی دندان ها قرار داده می شود.در روش مطب می توان با بلیچینگ دندان با لیزر نیز به منظور افزایش سفیدی دندان استفاده نمود.

تعداد جلسات مورد نیاز در بلیچینگ دندان

تعدا جلسات به نظر دندانپزشک شما بستگی دارد، ابتدا باید به فاصله دو هفته انجام شود و سپس می توانید هر شش ماه یکبار تکرار کنید . اصولا بین 2 الی 4 بار در مرحله اول باید تکرار شود .

چند نکته در رابطه با بلیچینگ

مینای دندان ها باید در این روش سالم باشد .

این روش را نمی توان بر روی لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان انجام داد.

گاهی ممکن است بر روی برخی از دندان ها تاثیر مناسب ندارد. بعد از معاینه دندانپزشک شما به شما این نکته را اطلاع می دهد.

جرم گیری دندان

جرم هایی که به دلایل مختلف از جمله عدم رعایت بهداشت بر روی دندان ها قرار گرفته است را می توان با استفاده از جرم گیری رفع نمود . این روش تنها جرم موجود بر روی دندان ها را برطرف کرده و تاثیری بر روی رنگ دندان ندارد.

آیا جرم گیری موجب آسیب به مینای دندان می شود؟

هرچه جرم بروی دندان ها بیشتر باشد، در نتیجه پوسیدگی دندان ایجاد می شود . زیرا به مرور تحلیل دندان رخ می دهد . بعد از جرم گیری به دلیل آنکه مواد اضافه از روی دندان ها رفع شده، دندان ها به سرما و گرما حساس می شوند، و این باور ایجاد می شود که مینای دندان آسیب دیده است . در صورتی که این مشکل ایجاد نشده و با رعایت بهداشت به طور کامل و بازگشت لثه به حالت اولیه حساسیت ایجاد شده به طور کامل رفع می شود و از عوارض جرم گیری دندان نمی باشد.

تفاوت جرم گیری بلیچینگ دندان

جرم هایی که بر روی دندان ها قرار گرفته شده به وسیله جرم گیری برداشته می شود و سطح دندان ها تمیز می گردد . در صورتی که در روش بلیچینگ، علاوه بر رفع کامل جرم ها روی دندان چند درجه دندن ها سفید تر می شود. در واقع تغییر رنگ دندان که به علت استفاده از نوشیدنی های رنگ دار و … ایجاد می شود به روش بلیچینگ قابل رفع شدن است . جرم گیری دندان نسبت به بلیچینگ ارزان تر است.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

نتیجه گیری

با توجه به نوع مشکل و میزان تغییر رنگ دندان های شما یکی از روش های جرم گیری و یا بلیچینگ دندان برای شما انتخاب می شود . با استفاده از جرم گیری تنها جرم موجود بر روی دندان ها از بین می رود در صورتی که در روش بلیچینگ دندان ها چند درجه نیز روش تر می شوند . کلینیک دندانپزشکی خوب تاثیر بسیاری در نتیجه این روش ها دارد. در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید.

2 thoughts on “تفاوت بلیچینگ دندان و جرم گیری

 1. باران - مارس 26, 2019 در 2:23 ب.ظ

  دتدونای روکش شده از بلیچینگ و جرمگیری میشه براشون استفاده کرد؟؟؟

  پاسخ
  • admin - آوریل 7, 2019 در 12:24 ب.ظ

   جرم گیری باید برای دندانهای روکش شده هم انجام بشه به صورت دوره‌ای ولی بلیچینگ تاثیری روی رنگ دندانهای روکش شده ندارد.

   پاسخ

پاسخ

چهار + 10 =

Call Now Button