بلیچینگ دندان چیست

بلیچینگ دندان چیست

علت تغییر رنگ دندان ها چیست؟

بسیاری از انواع مشکلات تغییر رنگ در دندان ها بر روی ظاهر دندان ها می گذارند وعلل این مشکلات متفاوت هستند همانطور که زمان رفع شدن آنها هم متفاوت است. بنابراین لازم است ابتدا بهتر است دلایل تغییر رنگ دندان ها و شدت آنها مورد ارزیابی قرار گیرد و در نهایت موثرترین روش برای بهبود رنگ دندان ها انتخاب گردد زیرا برخی از لکه ها نسبت به سایر لکه ها با استفاده از روش های سفید کردن دندان ها زودتر از بین می روند. در حالت کلی دلیل تغییر رنگ دندان ها می تواند به دلایل ارثی یا عوامل خارجی باشد.

بلیچینگ-دندان

بلیچینگ-دندان

مکانیسم بلیچینگ دندان ها چگونه است؟

مکانیسم سفید کردن دندان ها توسط پراکسید هیدروژن به خوبی قابل درک نمی باشد. ژل های سفید کننده خانگی و مطب حاوی پراکسید هیدروژن یا پیش ماده آن، پراکسید کربامید به عنوان ماده فعال در غلظت های 3 تا 40 درصد معادل پراکسید هیدروژن هستند. سفید کننده یا بلیچینگ پراکسید هیدروژن معمولا از طریق آنیون پر هیدروکسیل عمل می کند. شرایط دیگر نیز می توانند موجب تشکیل رادیکال های آزاد شود. بر اساس واکنش های شیمیایی که توسط نور یا لیزر آغاز می شود، شکل گیری رادیکال های هیدروکسیل از پراکسید هیدروژن افزایش می یابد.

پراکسید هیدروژن یک عامل اکسید کننده است که در دندان ها پخش می شود و باعث ایجاد رادیکال های آزاد ناپایدار می شود که به مولکول های رنگدانه آلی در فضاهای بین مواد معدنی در مینای دندان دو باند مولکول های کروموفور در بافت های دندانی را هدف قرار می دهد. تغییر در ترکیب دوباندی منجر به ساختارهای کوچکتر و رنگدانه می شود در نتیجه موجب سفید شدن دندان ها می شود.

بلیچینگ دندان با لیزر

در بلیچینگ دندان با لیزر ابتدا دندان ها با استفاده از ژل سفید کننده پوشیده شده سپس با تابش نور لیزر، مواد موجود در ژل فعال شده و لکه های موجود بر روی دندان ها از بین می روند در نتیجه دندان ها تا چند درجه روشن تر می شوند.

سفید کردن دندان با بلیچینگ یکی از روش های پرکاربرد می باشد و این روش در کلینیک دندانپزشکی دردیس توسط بهترین متخصصین و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت انجام می گیرد.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

ماندگاری بلیچینگ دندان ها

ماندگاری بلیچینگ دندان عمدتا وابسته به میزان بهداشت فرد است و می تواند بین 1 تا 3 سال متغیر باشد. همچنین مصرف الکل، نوشیدنی های رنگزا مانند چای و قهوه، استعمال دخانیات نیز در کاهش طول عمر بلیچینگ دندان تاثیر دارد. بنابراین توصیه می شود افراد به رعایت بهداشت پس از سفید کردن دندان ها توجه کنند.

هزینه بلیچینگ چیست

برای بلیچینگ دندان ابتدا نیاز است دندان ها کاملا سالم و بدون پوسیدگی باشند بنابراین هزینه بلیچینگ دندان ها پس از معاینه دندانپزشک قابل تعیین می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم مکانیسم بلیچینگ دندان ها و نحوه عملکرد آن را به طور جامع بررسی کنیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با شماره های مندرج در سایت دندانپزشکی دردیس کلینیک دندانپزشکی در غرب تهران تماس حاصل فرمایید.

سایر خدمات دندانپزشکی زیبایی دردیس:

لمینیت سرامیکی

اصلاح طرح لبخند

ایمپلنت دندان

پاسخ

یک × 5 =

Call Now Button