ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

چه کسانی ایمپنت انجام میدهند؟آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ زمان مناسب برای ایمپلنت کی است ؟ جدیدترین روش ایمپلنت دندان چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به آن بپردازیم.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت روشی است برای جایگزین کردن  دندان های از دست رفته و دندانهایی که غیر قابا نگهداری هستند و از یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم ساخته شده که با بدن کاملا سازگار مبیاشد این فرایند به هیچ وجه پیچیده نمی باشدو همراه با بی حسی موضعی انجام میشود و مانند ریشه دندان طبیعی عمل میکند و مانع تحلیل فک میشود و مانند دندان طبیعی عمل جویدن و تکلم به راحتی صورت میگیرد.

ایمپلنت در استخوان قرار میگیرد و نیاز به 3 الی 4 ماه زمان احتیاج  دارد تا جوش بخورد،در این بازه زمانی ایمپلنت با استخوان ادغام میشود و در درون استخوان جای میگیرد و شخص پس از سه الی چهار ماه به پزشک خود مراجعه نموده وپزشک قطعه ای به نام اواتمنت را روی ایمپلنت قرار میدهد که این قطعه حمایت کننده دندان جایگزین می باشد.

زمان مناسب برای ایمپلنت

اگر چندین سال در یک ناحیه دندان نداشته باشید استخوان آن قسمت نحلیل می رود و کاشت ایمپلنت سخت انجام می شود اما وقتی ایمپلنت در استخوان فک وجود داشته باشد برای استخوان نقش دندان طبیعی را ایفا میکند و در نتیجه استخوان اطراف ایمپلنت فشارهای ناشی از گاز زدن و غذا خوردن را مانند دندان طبیعی به آن وارد می کند.

ایمپلنت دندان در یک روز

تکنیک جدید دیجیتالی ایمپلتپنت  که آسان تر و راحت تر انجام می شود در این روش توسط کامپیوتر سه بعدی طراحی و ساخته میشود و در لابراتوار روکش ها امده شده و بعد از پایان عمل جراحی رو کش ها را بلافاصله روی ایمپلنت می چسبانند.

مزایای ایمپلنت دندان

  • مزیت کاشت ایمپلنت دندان نسبت به کاشت های دیگر ثابت بودن آن می باشد
  • از آنجائیکه به استخوان فک چسبیده است حس راحتی به بیمار می دهد ومانند دندان طبیعی عمل می کند
  • دندان هایی که کنار دندان ایمپلنت شده قرار دارند کاملا دست نخورده باقی می مانند و سلامت خود را حفظ میکنند
  • همچنین فرم صورت نیز دستخوش تغییرات ناشی از دست دادن دندان نمی شود
  • میزان موفقیت ایمپلنت بسیار بالا می باشد.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

مشکلات و معایب ایمپلنت دندان

  • ایمپلنت نسبت به روش های دیگر درمان دارای هزینه بیشتری می باشد.
  • ایمپلنت دوره درمانی طولانی (4تا9 ماه) طولانی نسبت به سایر روش ها دارد.
  • حتما باید در طی زمان درمان معاینات دوره ای زیر نظر پزشک داشت.

ماندگاری ایمپلنت دندان

درواقع نمی توان طول عمر واضح ومشخصی برای ایمپلنت در نظر گرفت ، اگر شخص بتواند مراقبت دقیق انجام شود ایمپلنت می تواند طول عمر بسیار زیادی داشته باشد.

چه متخصصینی مجاز هستند کار ایمپلنت دندان را انجام دهند؟

بهتر است درمورد دندانپزشکی ایمپلنت کمی سخت گیر باشیم و تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید ، متخصصین که مجاز هستند از لحاظ قانونی کار ایمپلنت را انجام دهند در مرحله جراحی متخصصین فک و صورت هستند و در مرحله پروتز دندان هم متخصصین پروتز و دندانپزشکی ترمیم دندان هستند و همچنین دندانپزشکانی که دارای مجوز باشند و دوره های کار ایمپلنت را گذرانده باشند.

ایمپلنت دندان ارزان

دندان های ایمپلنت شده باید مراقبت ویژه ای داشته باشند و کسانی که قصد ایمپلنت دندان را دارند حتما به مراکز معتبر مراجعه نمایند تا دندانپزشک مورد نظر تبحر کافی در کار خود و عمل جراحی داشته باشد از ایمپلنت های مرغوب استفاده نماید. متاسفانه دربازار ایمپلنت های نامرغوب ارزان زیاد شده است که در مراکز نامعتبر ارائه میشود که میتواند عوارض جدی به همراه داشته باشد که غیر قابل جبران باشد.

پاسخ

نه + چهار =

Call Now Button