انواع روکش دندان

انواع روکش دندان

انواع روکش دندان چیست؟

هر کدام از آنها چه ویژگی هایی دارند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره انواع روکش دندان مطالبی را ارائه نماییم.

انواع روکش دندان و مزایای آنها

روکش دندان ها دستگاه های پروتز ثابتی هستند که مستقيما روی دندان ها و ایمپلنت دندان های موجود قرار داده می شوند. اگر یک یا چند دندان را از دست داده اید، از روکش دندان  می توانید در بریج های دندانی برای پر کردن شکاف بین آنها استفاده شود. با توجه به کاربردهای زیاد آن، این موضوع اهمیت دارد که با انواع روکش دندان و مزایای هر کدام از آنها آشنا شوید.

انواع-روکش-دندان

انواع-روکش-دندان

چه زمانی روکش دندان نیاز است؟

در موارد زیر ممکن است روکش دندان لازم باشد:

  • زمانی که از قسمت های شکسته دندان بخواهید محافظت کنید.
  • یک دندان شکسته را بخواهید بازیابی و حفظ کنید.
  • پوشش و حفاظت از دندان با پر شدگی زیاد زمانی که قسمت زیادی از دندان باقی نمانده باشد.
  • زمانی که بخواهید یک بریج دندان را در جای خود نگه دارید.
  • زمانی که پوشش دندان ها از بین رفته یا تغییر رنگ دندان را برطرف کنید.
  • بخواهید ایمپلنت دندان را بپوشانید.
  • یک دندان تحت درمان با کانال ریشه یا عصب کشی را تحت پوشش قرار دهید.

انواع روکش دندان

روکش دندان سرامیکی

سرامیک، روکش های دندانی بر پایه پرسلن هستند که اغلب برای بازسازی دندان های جلو استفاده می شوند. با توجه به رنگ و بافت طبیعی آنها، روکش های سرامیکی قادر با باقی مانده دندان طبیعی شما هماهنگ شوند متناسب با رنگ طبیعی دندان های شما درآیند. روکش های سرامیکی چینی برای دندان های آسیاب مناسب نیستند، زیرا سرامیک در هنگام جویدن شدید می تواند شکننده باشد.

روکش زیبایی دندان یکی از روش های پرکاربرد می باشد و این روش در کلینیک دندانپزشکی دردیس توسط بهترین متخصصین و با استفاده از مواد اولیه باکیفیت انجام می گیرد.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دردیس

شماره تماس : ٢٢١ ۴۰ ٢٢١

پیج اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی دردیس

فلزات

فلزات مورد استفاده در روکش دندان شامل طلا، پالادیوم، نیکل یا کروم هستند. روکش های فلزی به ندرت شکسته می شوند و ماندگاری طولانی تری در مقابل ساییدگی دارند ، و تنها نیاز است تا مقدار کمی از دندان ها تراشیده شوند. آنها همچنین می توانند دندان ها را در مقابل جویدن مقاوم تر کنند.

پرسلن ذوب شده به پل فلزی

این روکش ها می توانند با رنگ دندان های زیرین خود هماهنگ شوند و بیشتر شبیه رنگ طبیعی دندان هستند با این حال فلز زیر پوشش سرامیکی یک خط تیره را نشان می دهد. این روکش ها می توانند انتخاب خوبی برای دندان های جلو یا عقب باشند.

روکش های دندانی رزین

روکش های دندانی تمام رزین ارزان تر از انواع دیگر روکش ها هستند. با این حال، بیشتر در معرض شکستن نسبت به سایر انواع روکش دندان هستند.

روکش های سرامیکی فشرده

روکش های سرامیکی فشرده دارای هسته داخلی سختی هستند. آنها جایگزین فلزی هستند که در فرآیند ساخت روکش های تمام سرامیک استفاده می شود. روکش های سرامیکی فشرده با پرسلن، بهترین رنگ طبیعی هماهنگ با دندان ها را ایجاد می کنند. آنها همچنین از روکش های تمام چینی ماندگاری طولانی تری دارند.

نتیجه گیری

در این مقاله انواع روکش دندان و مزایای هر کدام را به اختصار توضیح دادیم. در صورتی که تمایل به روکش کردن دندان های خود دارید می توانید به دندانپزشکی زیبایی دردیس مراجعه نمایید.

پاسخ

نه + 2 =

Call Now Button